Zákazníci Tesco darovali dosud v jarní Sbírce potravin bezmála 66 tun potravin a drogerie v obchodech i online

Zákazníci vyslyšeli volání o pomoc a pomohli naplnit sklady potravinových bank. Ve 102 obchodech Tesco se tak během soboty a přes internet od pondělí minulého týdne podařilo vysbírat téměř 66 tun potravin a drogerie. V Tescu ale sbírka nekončí, zákazníci mohou stále darovat potraviny a drogerie online prostřednictvím Balíčků pomoci. Tesco navýší všechny dary svých zákazníků o 10 % v hotovosti na podporu činnosti potravinových bank. Do sbírky se zapojili také známé osobnosti. V pražském hypermarketu Tesco ve Vršovicích přišli podpořit dobrou věc herci Jan Teplý a Martin Preiss a zakladatelka a výkonná ředitelka Asociace společenské odpovědnosti Lucie Mádlová.

Dostat jídlo, ale také základní drogerii k těm, kteří to nejvíce potřebují, to je hlavním smyslem Sbírky potravin. Sbírka potravin je jednou z největších charitativních akcí v České republice a jsou do ní po celé zemi zapojeny tisíce lidí z řad dobrovolníků, zaměstnanců prodejen a neziskových organizací. Během soboty Češi darovali celkem 318 tun zboží, z toho 32 tun základních hygienických potřeb.

12345

Koronavirová krize trápí Česko již více než rok, což má za následek zvýšení počtu lidí, kteří jsou v tíživé životní situaci a bezodkladně potřebují naši pomoc. Proto si velmi vážím obrovské solidarity zákazníků, kteří opět potvrdili, že mají velké srdce a dokážou pomoci těm nejranitelnějším skupinám. Velké poděkování patří všem dárcům, podporovatelům, ale samozřejmě také kolegům v obchodech a skvělým dobrovolníkům za jejich úžasnou pomoc a zajištění hladkého průběhu Sbírky. Tesco navíc všechny zákaznické dary navýší o 10 % na podporu činnosti potravinových bank,“ říká Katarína Navrátilová, generální ředitelka společnosti Tesco Česká republika.

Darované zboží se nyní převáží do skladů potravinových bank, odkud se následně bude distribuovat přes více než 800 odběratelských charitativních organizací všem potřebným. Potraviny pomohou opuštěným seniorům, matkám samoživitelkám, rodinám v krizi, lidem bez domova či lidem s psychickým a tělesným postižením. Cesta potravin je díky této spolupráci krátká a na místo určení se dostanou ve chvíli, kdy jsou potřeba.

Zákazníci, kterým to čas nedovolil, a během soboty se nedostali do obchodů, mohou nadále darovat potraviny i z pohodlí svého domova. Online Sbírka potravin probíhá až do neděle 2. května pomocí online virtuálních Balíčků pomoci v rámci služby Tesco Online nákupy i služby Tesco Zásilka. Díky těmto předpřipraveným balíčkům koupí zákazníci přesně to, co klienti charitativních organizací potřebují nejvíce, a to jedním klikem na tomto odkazu.

Zdroj a foto: Tesco Stores ČR