Albert se zavazuje, že v tomto roce daruje 2x více než vloni potravin, tedy 1 600 tun

96 zobrazení

K potřebným doputuje opět více potravin. Albert se zavázal zdvojnásobit své dary České federaci potravinových bank. K lidem v nouzi se letos z jeho obchodů dostane 1 600 tun neprodaných potravin. Toto množství představuje 64 plně naložených kamionů. S rozvozem pomůžou dvě nové dodávky s chladící vestavbou, které Albert v pondělí daroval dvěma regionálním potravinovým bankám. Každá uveze až čtyři palety čerstvého jídla.

Albert, který slaví výročí 30 let na českém trhu, v pondělí podepsal společně s ředitelkou České federace potravinových bank Veronikou Láchovou závazek o zdvojnásobení svých darů. „S potravinovými bankami spolupracujeme již deset let. Zejména v poslední době potřeba darovaných potravin roste, a tak jsme rádi, že se nám daří společné úsilí o neustále navyšování objemu darovaných potravin. Již vloni jsme dar zdvojnásobili a pro letošní rok se zavazujeme objem opět dvojnásobně navýšit na plných 1 600 tun neprodaných potravin, tedy 3 200 000 porcí jídla,“ popisuje Jiří Mareček, ředitel komunikace obchodů Albert. „Abychom pomohli potravinové bance s každodenní přepravou většího množství potravin a mohl narůst podíl těch čerstvých, darovali jsme jí u příležitosti podpisu závazku dvě dodávky s chladící vestavbou,“ doplňuje.

Kvůli krizi se loni i letos ocitlo v tíživé životní situaci více lidí než v minulosti. „Hodně seniorů, mladých rodin či rodičů samoživitelů se ocitlo v nouzi a naše pomoc se pro ně stala nezbytnou. Díky závazku Alberta zdvojnásobit letošní dary doputuje k potřebným zase více potravin. Tak výrazné navyšování je možné díky tomu, že neustále rozvíjíme naši spolupráci a hledáme nové způsoby pomoci. Albertu a také jeho zaměstnancům v prodejnách za to patří velké poděkování,“ říká Veronika Láchová, ředitelka České federace potravinových bank.

Dodávky dopraví stovky kilogramů každý týden

Dodávky Peugeot Boxer s chladící vestavbou si převzaly předsedkyně Potravinové banky Pardubice Blanka Vopařilová a ředitelka Potravinové banky Jihočeského kraje Kristýna Škabradová. „Nová dodávka s chladící vestavbou pro nás znamená velkou pomoc v situaci, kdy darované potraviny představují pro mnoho lidí jediný způsob zajištění obživy. Umožní nám denně svážet v rámci Jihočeského kraje čerstvé potraviny pro více než 10 000 odběratelů z 90 organizací,“ říká Kristýna Škabradová ředitelka Potravinové banky pro Jihočeský kraj.

„Ve srovnání s jinými roky se loni a letos v Pardubickém kraji ocitlo výrazně více lidí v situaci, kdy potřebují naši pomoc. Díky nové dodávce s chladící vestavbou k nim tak budeme moci dopravit každý týden o stovky kilogramů potravin více. Dary od nás směřují k 5 700 potřebným z 49 organizací. Albertu děkujeme za pomoc,“ doplňuje předsedkyně Potravinové banky Pardubice Blanka Vopařilová.

K ohroženým skupinám, jako jsou matky samoživitelky, senioři nebo rodiny v krizi, se díky novým automobilům dostane více ovoce, zeleniny či mléčných výrobků. Albert navazuje darováním dodávek na loňský rok, kdy si automobil Peugeot Boxer převzala Potravinová banka pro Prahu a Středočeský kraj.

Děkujeme zákazníkům, že se také zapojují do darování potravin

V sobotu pomáhali v rámci jarního kola Sbírky potravin také zákazníci obchodů Albert. Potřebným darovali v šedesáti třech prodejnách 46 149 kilogramů potravin a drogerie. Nejvíce produktů směřovalo do potravinové banky z pražského hypermarketu na Chodově.

Zdroj a foto: Albert Česká republika