Lidl a Kaufland společně podpoří Ukrajinu

Společnosti Lidl a Kaufland patřící do skupiny Schwarz reagují na aktuální dění na Ukrajině. Společně darují potřebným částku 25 000 000 Kč i materiální pomoc v hodnotě 10 000 000 Kč.

Oba řetězce dění na Ukrajině bedlivě sledují a jako nadnárodní společnosti si zároveň uvědomují i svou odpovědnost. Z toho důvodu se rozhodly přispět těm, kteří aktuálně pomoc potřebují nejvíce. Ukrajinským uprchlíkům, mezi kterými jsou starší lidé, ženy i děti. Kromě finančního daru, který poskytnou organizaci Člověk v tísni, počítají také s materiální pomocí. Tu mezi potřebné rozdělí ve spolupráci s Federací potravinových bank a dalších organizací. Bude se jednat především o základní a trvanlivé potraviny, základní hygienické pomůcky, ale také dětskou výživu či dětské pleny v celkové hodnotě 10 000 000 Kč.

Nezapomínáme ani na naše ukrajinské kolegyně a kolegy z prodejen, logistických center či masozávodu, kterých se válečný konflikt na Ukrajině bezprostředně dotýká. Poskytujeme jim všemožnou podporu k zajištění nezbytných věcí souvisejících s aktuální situací. Po návratu do ČR jim umožňujeme zachování jejich původní pracovní pozice a poskytujeme jim nejlepší možnou podporu. Obě společnosti také deklarují svou podporu uprchlíkům z Ukrajiny, kteří budou mít zájem pracovat v těchto řetězcích.

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010