Globus daroval do potravinových bank další kamion zboží

I přes nejistou situaci okolo koronaviru se letošní podzimní Sbírka potravin podařila nad očekávání. Z patnácti hypermarketů Globus doputovalo po sobotní sbírce do potravinových bank 43 tun zboží. Nejvíce, 8 tun, se podařilo vybrat v Praze Čakovicích, nicméně zákazníci ve všech hypermarketech Globus byli štědří. K těmto darům sám Globus přidal k Mikuláši potravinovým bankám další kamion trvanlivých potravin. Jde o 20 tun v hodnotě 370 tisíc korun. „Může se zdát, že nyní jsou sklady potravinových bank plné, ale lidí, kteří potřebují pomoc, je čím dál víc. A my v této těžké době chceme pomáhat, co nejvíc je to možné,“ řekl Hans Jörg Bauer, jednatel společnosti Globus, který dar potravinovým bankám předal.

Letošní Sbírka potravin se konala v listopadu za mimořádných hygienických podmínek. Do poslední chvíle nebylo jisté, zda se zákazníci budou mít odvahu vůbec v sobotu přijít do obchodů a darovat tolik, aby se zaplnily prázdné regály skladů potravinových bank. Ty věnují maminkám samoživitelkám, seniorům, handicapovaným a lidem v hmotné nouzi trvanlivé potraviny a nutnou drogerii. Počet lidí v tíživé finanční situaci se díky situaci okolo COVID-19 zvyšuje. „Letos jsme se museli na sbírku připravit nadmíru pečlivě. Viditelně jsme označili zboží, které potravinové banky potřebují, a část z nich jsme zlevnili. Ale také jsme poprvé potřebné zboží pro sbírku označili v naší mobilní aplikaci Můj Globus, se kterou zákazníci rádi nakupují a výběr zboží jsme jim tím usnadnili. Výsledek Sbírky potravin v hypermarketech Globus bylo úctyhodných 43 tun zboží. Zákazníkům moc děkujeme,“ řekla Lutfia Volfová, vedoucí externí komunikace Globus.

Globus podporuje potravinovou sbírku od jejího počátku, za všech osm ročníků poslali jeho zákazníci do potravinových bank 276,3 tun potravin a drogistického zboží. Vedle Sbírek potravin Globus potravinovým bankám posílá zboží téměř na denní bázi.

Globus pro sbírku:

2020: 43 tun

2019: 41,3 tun

2018: 44,5 tun

2017: 40,5 tun

2016: 32 tun

2015: 28 tun

2014: 25 tun

2013: 12 tun

Celkem 276,3 tun

Zdroj a foto: Globus

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010