Jaký bude vánoční režim v DATARTU?

Vánoční dárky mohou lidé v prodejnách DATART nakoupit ještě i na Štědrý den dopoledne. Vyzvednout si zde mohou také zboží objednané v e-shopu, to budou mít k odběru připravené do 30 minut od objednání. Nevhodně vybrané dárky pak lidé mohou vyměnit po Vánocích do 17. ledna.

Otevírací doba prodejen

Prodejny bude mít DATART otevřené ještě i na Štědrý den do 12 hodin. Zavřené budou jen tři prodejny (Hodonín, Valašské Meziříčí, Nymburk) a výdejní místo skladu v Horních Počernicích. Na první i druhý svátek vánoční budou všechny prodejny zavřené. Mezi svátky se jejich otevírací doba bude řídit standardním režimem. Na Silvestra budou mít některé prodejny omezený provoz, otevírací dobu konkrétních prodejen bude prodejce aktualizovat na svém webu. Na Nový rok pak budou všechny prodejny zavřené, zákazníci však mohou nakupovat v e-shopu.

Doprava a osobní odběr

„Naší DATART dopravou budeme do naplnění kapacit rozvážet ještě 24. prosince dopoledne. Stejně tak mohou lidé do dvanácti hodin na Štědrý den osobně vyzvednout své zboží v prodejnách, bude pro ně připravené do třiceti minut od objednání v e-shopu. To platí pro zboží, které máme skladem v prodejně nebo v centrálním skladu,“ řekla Eva Kočicová, mluvčí značky DATART.

Termíny doručení externích dopravců, jako je Česká pošta, TOPTRANS a DPD, DATART garantovat nemůže, ty budou záviset na aktuálním kapacitním vytížení dopravců. V tuto chvíli dopravci garantují, že zboží objednané do 18. prosince doručí do Vánoc. Přesné termíny však budou dopravci s blížícími se Vánoci aktualizovat a DATART je promítne na svém webu.

„Nápor na dopravce je letos opravdu extrémní, pokud zákazníci chtějí mít jistotu pořízení dárků do Vánoc, doporučujeme zboží osobně vyzvednout v prodejně. Osobní odběr je bezplatný a zboží je k odběru připraveno standardně do 30 minut. Na sezónu jsme naše prodejny s velkou návštěvností připravili tak, abychom v nich zákazníky dokázali co nejrychleji obsloužit. A to hlavně při osobním odběru. K tomu ve vybraných prodejnách poslouží vyvolávací systémy či bezhotovostní kiosky,“ doplňuje Kočicová.

Vrácení nevhodných dárků

„Nevhodné dárky zakoupené od 9. 11. do 24. 12. mohou lidé po Vánocích vyměnit do 17. ledna v kterékoliv naší prodejně. Zboží musí být nepoškozené, v původním obalu a musí obsahovat kompletní příslušenství,“ vysvětluje Eva Kočicová, mluvčí značky DATART a dodává, že vrátit zboží mohou zákazníci standardně do 14 dnů od nákupu v e-shopu.

Hity letošních Vánoc

S ohledem na pandemickou situaci v letošním roce lidé nakupují produkty, které jim zpříjemňují volný čas strávený doma. Letos se tak žádané kategorie elektro produktů, které lidé nakupují jako vánoční dárky, rozšíří například o drony a herní konzole. „Prodeje herních konzolí meziročně vzrostly o více než šest set procent. Zvýšený zájem je také o hry, domácí kina, fitness náramky, chytré hodinky a čtečky knih,“ řekla Eva Kočicová. Z předchozích let zůstávají oblíbené mobilní telefony, tablety, kávovary a produkty z oblasti péče o tělo.

Zdroj a foto: HP Tronic

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partner