České kapry na Váš stůl koupíte u obchodů Tesco

753 zobrazení

Každý den od 8:00 do 20:00 v období od 19. prosince do 23. prosince najdete českého štědrovečerního kapra v kádích u obchodů Tesco. U vybraných prodejen zakoupíte kapry ještě na Štědrý den do 10:00. Samozřejmostí je také zpracování kapra přímo namístě, o které má zájem více než ¾ zákazníků.

Prodeje kaprů obecných před obchody Tesco v průběhu posledních dnů před Štědrým dnem každoročně stoupají. „Čeští zákazníci mají zájem hlavně o kapry vážící okolo tří kil. Většina z nich neřeší, zda se jedná o takzvaného šupináče, nebo je spíš lysí. Po čem je vysoká poptávka, to jsou vnitřnosti, jelikož poctivou rybí polévku z jednoho kapra nepřipravíte. Ještě se nám nestalo, že bychom večer uklízeli stánek a vnitřnosti nám zbyly,“ říká majitel rybářství Lukáš Borozidis.

Přímo v obchodech Tesco budou k dostání další druhy ryb, které jsou součástí standardní nabídky Tesca. „Prodejům ryb na štědrovečerní stůl ale stále vévodí kapr, následuje pak losos. Další druhy ryb jako okoun nebo treska už výrazně zaostávají,“ dodává Václav Koukolíček, manažer komunikace Tesco.

Zdroj a foto: Tesco Stores ČR