Navigace se postupně přesouvá z ulic do retailu

3622 zobrazení

V otevřeném terénu jsou papírové mapy masivně vytlačovány využíváním technologie GPS, ale v uzavřených objektech je ale situace úplně odlišná. Zákazníci se stále  spoléhají na orientační plánky, ačkoliv prostor pro využití navigačního systému v retailu je obrovský.

Změnit to hodlá novinka společnosti Philips Lighting, která se nově stala členem asociace POPAI CE.

Systém navigace v objektech Indoor positioning je totiž přímou součástí osvětlení, což výrazně usnadňuje jeho zavedení. A zákazníci přitom mají vše ve svém mobilním telefonu.

Obchodníci tak nyní mohou zpříjemnit zákazníkům návštěvu i samotné nakupování v rozlehlých obchodech či nákupních galeriích a zákazníci mohou získávat aktuální informace o právě probíhajících akcích nebo nejvhodnější nákupní trase podle svého nákupu přímo do telefonu. To je přesně podle jejich potřeb a požadavků, což zvýší jejich loajalitu a přitom dále rozšíří možnosti marketingových akcí obchodníka.

Nejedná se o pouhé vizionářské představy, ale o zcela konkrétní možnosti, které přináší navigace v obchodech, která je součástí osvětlení Philips. Podívejte se na ilustrativní retailové video.

 

Zdroj: POPAI CE

Video: Philips Lighting