Šéfka Coca-Cola HBC Česko a Slovensko Maria Anargyrou-Nikolić se stala členkou představenstva Americké obchodní komory v ČR

Členové Americké obchodní komory v České republice včera oznámili devět nově zvolených členů představenstva. Mezi nimi je také generální ředitelka společnosti Coca-Cola HBC Česko a Slovensko Maria Anargyrou-Nikolić. Ta se zároveň ujme nového expertního týmu zaměřeného na udržitelnost byznysu.

Cílem Americké obchodní komory je motivovat podnikatelské komunity, aby byly aktivnější a důslednější v přístupu k udržitelné budoucnosti. „Udržitelnost byznysu v rychle se měnícím světě je dnes zcela zásadní pro velké i malé společnosti,“ říká Maria Anargyrou-Nikolić. „Chceme skrze AmCham povzbudit podnikatele a firmy v ČR, aby sdíleli osvědčené postupy a dostali tak udržitelnost do svých strategií v různých odvětvích,“ dodává Anargyrou-Nikolić.

Prezidentem Americké obchodní komory byl zvolen Michal Chour z Hotelu Alcron. „Nové představenstvo je pestré a plné silných osobností,“ uvedl Chour na valné hromadě AmChamu. „Každý člen přináší odlišnou zkušenost a svoji síť kontaktů. Naším cílem je pracovat jako jeden tým a pomoci udělat z České republiky jednu z TOP 10 ekonomik v Evropské unii,“ popisuje budoucí kroky AmChamu Chour.

Viceprezidenty nového představenstva se stali Milan Šlapák ze společnosti GE Aviation, Michal Nebeský ze Citibank, Václav Novotný z firmy Biogen a Sanjiv Suri ze skupiny Zátiší.

Vedle Marie Anargyrou-Nikolić byli do představenstva také jmenováni Rainer Bogner z Exxon Mobil, Radek Halíček z KPMG, Michel Perret z firmy Carrier, Jaroslava Rezlerová z Manpower, Michal Stachník z Cisco, Václav Novotný z firmy Biogen a Sanjiv Suri ze Zátiší Group.

Zdroj a foto: Coca-Cola HBC Česko a Slovensko

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

Podporujeme