TZ | Ocenění TOP In store realizace měsíce září 2016 získala kampaň Kaštany

Portál Mistoprodeje.cz vyhlašuje nového vítěze soutěže s názvem TOP In store realizace měsíce. Za měsíc září 2016 se vítězem stala realizace Kaštany.

V tomto měsíci bylo přihlášeno 13 In storových realizací, které porotci opět hodnotili ve třech kritériích: kreativní zpracování, celkové produkční provedení a potenciál upoutání pozornosti v místě prodeje.

Vítězem zářijových realizací se jen těsně stala kampaň Kaštany, která využívala POS prvek Promočelo – End Cup. Tato vítězná kampaň probíhala v řetězci Tesco v období 1.9.-28.9.2016. Zadavatelem realizace byla společnost Nestlé CZ a realizátorem POS Media Czech Republic, s.r.o.

Tato realizace získala od odborné poroty celkovou známku 7,23 bodů z maxima 10 bodů. V kategorii kreativního zpracování obdržela tato vítězná realizace 7,2 bodů. V kritériu celkové produkční provedení získala kampaň 6,8 bodů Největší bodové ohodnocení obdržela kampaň v potenciálu upoutání pozornosti v místě prodeje, neboť získala 7,70 bodů.

Zářijové realizace hodnotilo opět šest porotců, jmenovitě:

PhDr. Petr Frey, MBA – šéfredaktor portálu Místo prodeje.cz, doc. PhDr. Jitka Vysekalová, Ph.D. – prezidentka České marketingové společnosti (ČMS) a nezávislá poradkyně pro oblast psychologie trhu, marketingových komunikací a kvalitativního výzkumu trhu, Ing. Martin Hasilík – společnost Authentica, člen vedení asociace POPAI CE, Emil Kováč – Country Manager společnosti POS Media Czech Republic za realizátory, Ing. Alexandr Stojčev – společnost Momentum Czech Republic, nominovaný za Aktivační agentury AKA a Isabela Náhlovská ze společnosti Tesco Stores ČR za maloobchodní řetězce.

 

Hodnocení vítězné realizace

Paní docentku Jitku Vysekalovou vítězná realizace zaujala výrazným upoutáním na produkt.

Realizace Kaštany se mi líbí, především její výrazná vizibilita v prostoru,“ hodnotí šéfredaktor portálu Místo prodeje.cz Petr Frey.

Alexandr Stojčev ze společnosti Momentum Czech Republic uvedl, že tato realizace je sice graficky bez nápadu, ale opět zmiňuje, stejně jako Petr Frey, její poměrně vysokou vizibilitu díky obří červené ploše.

 

Hodnocení všech červencových realizací

Petr Frey vyzvedl, že se v průběhu září objevilo několik výraznějších instalací.

Alexandr Stojčev hodnotí zářijové realizace následovně:

Tento měsíc přinesl mnoho standardních kampaní, na kterých si jako porotce můžu najít něco pěkného co vyzdvihnout. Jako spotřebitel bych pravděpodobně pod nákupním stresem kampaně přehlédl a dál tlačil vozík uličkou. Potenciál vybočit má zcela jistě Jack Daniel´s, který do exekuce investoval větší částku než ostatní zadavatelé. Ze “standardních” materiálů bych rád vyzdvihl Président, který funguje přesně tak, jak má a jehož kampaň mě dost “baví”.

Jitka Vysekalová hodnotí nominované realizace jako většinou slušný průměr. „Osobně mě nejvíce zaujal KNOR svojí komplexností a schopností navodit žádoucí asociace a Jack Daniels výrazností a vtipem.“

V září bylo zrealizováno mnoho zajímavých kampaní. Je patrná tendence oživovat standardní POS nosiče LED osvětlením, které je ještě více zviditelní a vracet se k osvědčeným vizuálům a konceptům vystavení zboží (paletové čelo). Pro svůj originální neotřelý vzhled a efektivní volbu nosičů u mě zvítězily tento měsíc kampaně Ostravar, Ledové kaštany a Habánské sklepy,“ uzavírá hodnocené zářijových realizací Isabela Náhlovská ze společnosti Tesco Stores ČR.

 

Všechny hodnocené realizace jsou opět k dispozici na portálu v sekci Realizace v ČR.

  

O odborném portálu Místo prodeje.cz

Portál Místo prodeje.cz se zaměřuje na zvýšení informovanosti, povědomí a zájmu o obor marketing v místě prodeje. Je určen zadavatelům reklamy, odborným médiím a asociacím, mediálním a kreativním agenturám, výrobcům a realizátorům reklamy v místě prodeje a také zaměstnancům, studentům a podnikatelům v oboru marketing a média.

Partnery tohoto portálu jsou asociace POPAI, POS Media, Nielsen Admosphere, Brands&Stories, Dago, Jansen Display, OMG Research, HL Display a společnost Shopper Marketing Prague.

 

Kontakt:

Ing. Miroslav Oupic

editor portálu

Email: oupic@smprague.cz

 

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři