Společnost LG nabízí jako první na světě televizory OLED s funkcí G-SYNC

Role televizorů se v posledních letech hodně posouvá. Není to už jen o sledování filmů nebo sportovních zápasů. Funkce a využití se rozšířily také do herní komunity a z pořádných televizorů se pro hráče stává téměř povinná výbava, která pomalu nahrazuje tradiční monitory. Televizory nabízejí vyšší obnovovací frekvenci a rychlejší dobu odezvy, nemluvě o větším rozměru obrazovky.

Mezi první televizory, které hráče oslovily, patří LG OLED TV 2019. Od začátku o ně byl zájem především proto, že patřily mezi první, které nabízely funkci NVIDIA G-SYNC®.

Tuto funkci považuje většina nadšených hráčů za zcela nezbytnou. Společnost LG ji implementovala do svých OLED televizorů, a díky tomu může nabídnout plynulý herní zážitek bez rušivého sekání a trhání obrazu. Nabízí něco, co bylo do té doby dostupné jen prostřednictvím pokročilých herních monitorů.

Aby LG OLED televizory splnily vysoké standardy společnosti Nvidia a mohly se pyšnit funkcí G-SYNC®, prošly stovkami přísných testů. Existuje hned několik skvělých vlastností, které splnění podmínek usnadňují. Jádrem všeho je jedinečná struktura OLED, která se dokonale hodí k zachycení rychlé akce odehrávající se na obrazovce. Pixely OLED TV zajišťují rychlejší dobu odezvy, než může poskytnout tradiční LED televizor. Znamená to, že obraz je vykreslený rychleji a přesněji, což hráči, zvláště u akčních her, kvitují.

Působivý výkon bez otravného sekání

Další faktor, který posouvá herní kvalitu LG OLED televizorů, je nejnovější procesor α9, který najdete v modelech OLED GX, WX a CX. Působivý výkon snižuje latenci, rozmazání pohybu a stínování na sotva rozpoznatelnou úroveň. Obraz se u LG OLED televizorů neseká, protože využívá schopnost rychle reagovat na změny snímkové frekvence, ke kterým během hraní her logicky dochází. Je to možné díky podpoře variabilní obnovovací frekvence (VRR) a automatickému režimu nízké latence (ALLM). Obě technologie umožňují bezproblémovou hratelnost s rychlými přechody pohybu. Jsou kompatibilní s rozlišením 4K s rychlostí až 120 snímků za sekundu.

Pixely pro ohromující obraz

Další výhodu přináší samosvítící pixely LG OLED, díky kterým se kvalita obrazu stává ohromující. Barvy jsou plné, černá je skutečně černá a i další odstíny jsou živé, ale stále přirozené. Televizory reprodukují každou barvu přesně tak, jak má být, a odhalují každý detail v každém snímku ve zlomku sekundy. Umožní hráčům si naplno vychutnat HDR hraní.

Zdroj a foto: LG Electronics

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010