Společnost CHEP na kongresu Eastlog představila svou ambici stát se průkopníkem regenerativních dodavatelských řetězců

Společnost CHEP, poskytující na českém trhu řešení založené na sdílení a opětovném použití palet známé jako paletový pooling, a její mateřská společnost Brambles představily své vize budoucnosti logistiky na letošním logistickém kongresu Eastlog v pražském O2 Universu. Podle zástupců společností je klíčové budování dodavatelských řetězců, které jsou nejen uhlíkově neutrální, ale mají také čistý pozitivní přínos pro planetu.

Nezbytná optimalizace

Jako poskytovatel paletového poolingu společnost CHEP již významně přispívá ke snížení uhlíkové stopy dopravy. „Optimalizovali jsme síť servisních středisek tak, aby odpovídala našim nejvytíženějším trasám, což nám pomáhá redukovat vzdálenosti potřebné na doručení jednotlivých zásilek. Optimalizaci přepravy také napomáhá naše spolupráce s výrobci a maloobchodníky: jen za posledních 12 měsíců se díky 258 spolupracím po celé Evropě podařilo ušetřit 6 212 tun CO2,“ vysvětluje Marianne Richeux, senior manažerka programu Zero Waste World společnosti Brambles.

Podle Marianne Richeux je v Evropě takový přístup obzvláště důležitý. Na starém kontinentu stále ještě prázdná nákladní vozidla najezdí 85 miliard kilometrů ročně.

Budoucnost je v regenerativních řetězcích a spolupráci

Podle Frederica Rotrou, Country Leada CHEP v České republice, musí v současné klimatické situaci jednotliví aktéři v oblasti logistiky myslet nejen na kompenzaci vlastní uhlíkové stopy, ale také na vytváření čistě pozitivních přínosů pro životní prostředí, například v podobě obnovy přírodních zdrojů. „Kompenzace emisí uhlíku například výsadbou stromů jistě přispívá k obnově našeho ekosystému,“ doplňuje Frederic Rotrou.

Zejména v dodavatelském řetězci je pro změnu často nevyhnutelná spolupráce, hledání společných cílů a synergií. „Navazujeme partnerství s našimi zákazníky po celém světě, abychom eliminovali tři druhy odpadu, které vznikají při balení, neefektivních procesech a přepravě. Kromě toho si společnost Brambles stanovila cíl do roku 2025 zdvojnásobit objem spolupráce a celosvětově dosáhnout 500 partnerství,“ avizovala na konferenci Marianne Richeux.

Zdroj a foto: CHEP

 

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010