Secesní sál brněnského hlavního nádraží se po rekonstrukci otevírá veřejnosti, je v něm prodejna Rossmann

Ve středu 16. listopadu 2022 se v Brně otevírá zrekonstruovaný secesní sál v levém křídle historické budovy hlavního vlakového nádraží. V tomto unikátním prostoru vznikla prodejna sítě drogerií Rossmann, která návštěvníkům nabídne nákupy v moderním standardu v kombinaci s atraktivním prostředím. Jedná se o další významný krok v projektu revitalizace výpravní budovy hlavního vlakového nádraží v Brně, kterou realizuje společnost Brno new station development, a. s. (BNSD). Správu maloobchodní části projektu zajišťuje realitněporadenská společnost Cushman & Wakefield.

 Secesní sál je stejně jako celá výpravní budova památkově chráněným prostorem. Zdobí ho umělecké štuky na stěnách i stropu, impozantnost prostoru dodává devítimetrová výška stropu. Prostor se nyní podařilo citlivě zrekonstruovat, v souladu s požadavky a pokyny památkářů zachovat jeho historickou hodnotu a zároveň ho nově využít tak, aby sloužil veřejnosti.

 Eduard Tesař, obchodně provozní manager BNSD: „Těší nás, že v tomto jedinečném prostoru secesního sálu hlavní výpravní budovy, jejíž celé levé křídlo jsme uvedli do provozu již před rokem, můžeme přivítat úspěšnou značku Rossmann. Děkujeme všem jejím zástupcům, že se podařilo skloubit nároky na moderní prodejní prostor s ohledem k historickému rázu sálu. Věříme, že pro zákazníky bude nákup v této nevšední prodejně příjemným a vyhledávaným zážitkem a že se zde společnosti Rossmann bude dařit.“

Levé křídlo výpravní budovy je tak již kompletně zrekonstruované a také plně obsazené maloobchodními nájemci, kteří nakupujícím nabízejí množství služeb a zboží. Již od loňského otevření hlavní části křídla v něm cestující i ostatní návštěvníci najdou supermarket Billa, trafiku Relay, občerstvení Hello Bistro, Pizza, MashBro či Minit.

Kamil Klapač, Property Manager, Cushman & Wakefield: „Výběr maloobchodních nájemců odpovídá specifikům a účelu nádražní budovy a potřebám jejích uživatelů. Těmi jsou z velké části cestující, ale služeb zdejších obchodů rádi využívají i další obyvatelé či návštěvníci brněnského centra. Jsme rádi, že s klientem BNSD na těchto retailově specifických prostorách můžeme spolupracovat.“ 

Nová prodejna Rossmann je přístupná z přízemního koridoru nádraží, do nějž se vstupuje z Nádražní ulice. Bude využívat prostory historického sálu a částečně také přilehlé plochy. K prodejně dále patří zázemí pro personál v prvním patře budovy a technická místnost v suterénu. Vzhledem k památkové ochraně secesního sálu jsou veškeré rozvody řešeny bez stavebního zásahu do jeho zdí a stropů.

Historicky cenná výpravní budova hlavního vlakového nádraží v Brně byla postavena roku 1850. Samotné nádraží je v provozu od roku 1839, kdy Brno přes Břeclav spojila s Vídní první železniční trať, jejíž koleje tehdy končily v prostoru dnešního VI. nástupiště. Nádraží je největší osobní železniční stanicí v Brně a spolu s tím břeclavským patří k nejstarším v České republice.

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partner