Pražané před odjezdem na letní dovolenou nejčastěji dokupují outdoorové oblečení a ochrannou kosmetiku

Současná epidemiologická situace přiměla drtivou většinu Čechů k přehodnocení plánů na letošní dovolenou. Podle červencové ankety mezi věrnostními zákazníky Centra Černý Most plánují léto strávit pouze v České republice více než dvě třetiny z nich. Mezi Čechy oblíbené kempování a chalupaření tak letos zažívá renesanci, vyplývá z anketních odpovědí 1 720 věrnostních zákazníků Centra.

Ačkoliv jsou hranice do řady oblíbených zahraničních destinací aktuálně otevřeny, většina zákazníků Centra Černý Most se rozhodla na proměnlivou a nejistou situaci nespoléhat. Dovolenou bude téměř 70 % z nich trávit pouze v Česku. Kombinaci dovolené v tuzemsku i za hranicemi plánuje 28 % Pražanů a pouze do zahraničí letos vyrazí jen tři ze sta.

Navykli jsme pohodlí, obliba kempování ale neklesá

Z různých druhů ubytování volí nadpoloviční většina respondentů (57 %) pohodlí hotelu či penzionu. Letní prázdniny na chalupě ale i letos plánuje téměř každý třetí zákazník Centra Černý Most a stejné procento Pražanů letos vyrazí také kempovat – ať už do volné přírody bez přístupu k tekoucí vodě a elektřině, nebo pod stan do některého ze zařízených kempů.

Přípravy na výlety do přírody berou Pražané vážně

Důkazem zvýšeného zájmu o dovolenou v přírodě jsou pečlivé přípravy. Funkční outdoorové oblečení na letošní dovolenou pořizují 4 z 10 věrnostních zákazníků Centra. Vybavení jako stany, spacáky a karimatky potřebuje doplnit pětina respondentů a stejně je tomu i v případě zásoby trvanlivých potravin na cesty. Revize cestovní lékárničky čeká na 28 % respondentů. Jen o procento méně lidí pořídí na letošní dovolenou i nový módní kousek.

Vyšší poptávku po outdoorové módě a kempingovém vybavení oproti loňskému roku registrují naši nájemci už od znovuotevření center po rozvolnění opatření. Z konkrétních produktů zákazníci více nakupují například softshellové bundy nebo kalhoty a obecně zboží s výhodným poměrem kvality, výdrže a ceny,“ přibližuje Michaela Matlasová, marketingová manažerka Centra Černý Most.

Výbavu a oblečení do přírody v Centru nabízí hned několik prodejců. „Dlouhodobě oblíbenými produkty jsou naše stany. Zvýšenou poptávku ale evidujeme také u námi nabízené kompletní kempingové výbavy od matrací, spacáků, nábytku do přírody až po jídelní příslušenství. V oblasti módy je rozhodujícím faktorem především pohodlí, kdy je u nás možné i za nízkou cenu pořídit kvalitní produkt, který odpovídá potřebám zákazníků,“ vyjmenovává Jana Pavelková, lídr oddělení turistiky, Decathlon.

Vůbec nejčastěji ale plní košíky před odjezdem na prázdniny produkty ochranné kosmetiky. Před letošní dovolenou její zásoby obnoví 44 % respondentů. Opalovací krémy, pleťová mléka i produkty na ochranu a posílení vlasů totiž nechybí v prázdninové výbavě 4 z 5 Pražanů.

Do přírody v kvalitním oblečení za dobrou cenu

Při výběru outdoorového oblečení kladou dvě třetiny zákazníků Centra Černý Most největší důraz1 na jeho kvalitu a výdrž. Pro nadpoloviční většinu respondentů (56 %) je stěžejní také jeho pohodlí. Funkční parametry, jako je například výška vodního sloupce, jdou už lehce na úkor ceny (42 %, resp. 50 %). Necelá čtvrtina zákazníků (22 %) si ale potrpí i na to, aby jejich outfit do přírody také dobře vypadal.

Při výběru outdoorové módy dávají naši zákazníci přednost designovým produktům z kvalitních materiálů, a to i za vyšší cenu. Při výběru outdoorových bund volí bundy s vyšší hodnotou vodního sloupce a u outdoorové obuvi upřednostňují koženou obuv či obuv s příměsí kevlarového vlákna, která je odolná vůči oděru a průřezu,“ doplňuje Václav Hrbek, generální ředitel značky Alpine Pro.

1 Respondenti vybírali 3 pro ně nejdůležitější parametry.

Zdroj: Unibail-Rodamco-Westfield, foto: pixabay.com

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010