Společnost Allco ze skupiny VAFO Group a.s. přináší na trh nové krmivo pro psy s obsahem hmyzího proteinu

Německá společnost Allco, patřící do skupiny VAFO Group a.s., uvádí na trh zcela nové krmivo pro psy bez obsahu obilovin a s udržitelnými zdroji proteinů – pstruhem a hmyzem. Firma Allco tím chce přispět k tomu, aby se alternativní zdroje proteinů u chovatelů psů výrazněji prosadily.

Na trhu krmiv pro domácí zvířata již existuje několik produktů, obsahujících hmyzí bílkoviny, přičemž většina z nich se cíleně zaměřuje na hypoalergenní psy. „Našim cílem však je oslovit i majitele ostatních psů,“ říká Jörg Lefers, generální ředitel společnosti Allco.

Nové krmivo, jež je nyní k dispozici ve specializovaných obchodech pod prémiovou značkou Christopherus, proto obsahuje nejen hmyz, který již společnost úspěšně používá jako alternativní zdroj bílkovin v krmivu pro ryby, ale také pstruha, který je jako krmivo velmi oblíbený a má výtečné nutriční vlastnosti.

Vzhledem k tomu, že se pstruzi živí hmyzem, podařilo se firmě Allco vyvinout přirozenou kombinaci, která by podle jejího názoru mohla přesvědčit i spotřebitele, kteří jsou vůči hmyzu jako potravě doposud skeptičtí. Jorg Lefers a jeho tým již několik let studují možnosti zavedení alternativních zdrojů bílkovin v potravě pro domácí zvířata a přitom sledují, jak stále vzrůstá celosvětová poptávka po krmivech z alternativních zdrojů.

Podle ředitele společnosti Allco z toho nutně vyplývá rostoucí spotřeba zdrojů jako důsledek konvenčního chovu užitkových zvířat. Použití alternativních zdrojů proteinu, jako jsou hmyz a pstruzi, naopak považuje za podstatně šetrnější k životnímu prostředí a zdrojům, což významně přispívá k ochraně klimatu. U hmyzu, který se používá k výrobě nového krmiva, se jedná o larvy mouchy bráněnky, pocházející z nizozemské farmy.

Krmivo, obsahující kombinaci „pstruh + hmyz“, je k dispozici jako suchá strava v baleních o velikosti 750 g, 4 a 12 kg. Hlavními složkami krmiva jsou pstruh (podíl 16 procent), hmyzí proteiny (15 procent), brambory (15 procent) a jablka (14 procent). K tomuto produktu navíc společnost Allco nabízí pamlsek značky Soft-im-Biss, jenž má podobné základní složení jako suché krmivo.

Zdroj a foto: VAFO Group

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010