Podzimním kolem projektu DATART pro lidi český elektro prodejce letos ukončil program podpory organizacím

V podzimním kole charitativního programu DATART pro lidi český elektro prodejce podpořil šest neziskových a příspěvkových organizací, mezi které přerozdělil tři sta tisíc korun. Další kolo DATART vyhlásí na jaře, kdy stejnou částkou podpoří nově přihlášené organizace. DATART letos na projekty společenské odpovědnosti věnoval dohromady téměř čtyři miliony korun.

V podzimním kole programu DATART pro lidi prodejce podpořil šest organizací. Částkou padesát tisíc korun DATART přispěje Nadaci Naše dítě, která poskytuje pomoc handicapovaným dětem. Ta z finanční podpory zajistí mimoškolní vzdělávání znevýhodněných dětí. „Projekt je zaměřený na aktivity dětí ve věku 4-15 let ze sociálně vyloučených a chudých oblastí.Pro děti z pěstounských rodin, děti samoživitelů nebo například děti z dětských domovů nabízíme možnost podpory při úhradě vzdělávacích aktivit mimo školu, například jazykové kurzy, vědecké kroužky, ale třeba i školy v přírodě nebo doučování v základních předmětech, jako čeština, angličtina nebo matematika. Za darovanou částku takto podpoříme přibližně patnáct dětí,“ řekla Iva Kozáková, ředitelka pražské nadace a dodává, že cílem projektu je poskytnout sociálně znevýhodněným dětem možnost rozvíjet své dovednosti a znalosti stejně jako jejich vrstevníci. 

Mobilní hospic Strom života z Nového Jičína, který poskytuje zdravotní a sociální služby nevyléčitelně nemocným pacientům, získal finanční podporu ve výši sto dvacet tisíc korun. „Prostřednictvím poskytnuté podpory budeme moci zajistit komplexní zdravotní služby pacientům z regionu Zlínska. Svou činností navracíme umírání zpět do domovů pacientů, tak, jak tomu bylo dříve. Naši pacienti tak nebudou muset trávit poslední dny v anonymním prostředí nemocnic, ale budou moci díky úlevné péči žít do poslední chvíle tak, jak byli zvyklí dříve,“ řekl Martin Šimák, ředitel hospice.

Finanční dar získalo také Alzheimercentrum Zlín, které za částku zhruba třicet pět tisíc korun nakoupí kyslíkový koncentrátor. „Přístroj napomáhá celkové regeneraci organismu, zpomaluje proces tělesného a duševního stárnutí. Posiluje také imunitní systém při infekcích a oslabení organismu, tedy i při zvládání příznaků COVID 19,“ řekla Pavla Staňková, ředitelka centra.

Mezi další obdarované organizace patří také plzeňská hospicová péče Domov, která pečuje o dětské i dospělé nemocné v konečném stádiu onemocnění v jejich domovech, krajská nemocnice Tomáše Bati a Dům dětí a mládeže Salesiánského střediska v Brně.

V letošním roce DATART na projekty společenské odpovědnosti a podporu zdravotnických a sociálních zařízení věnoval dohromady téměř čtyři miliony korun. Nejvýznamnějším projektem byl projekt Spolu pomůžeme víc, kdy DATART v první vlně pandemie věnoval sto setů pračky a sušičky do nemocnic a ústavů pečující o seniory a znevýhodněné osoby.

Zdroj a foto: HP Tronic

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010