Jako nejlepší zaměstnavatel byl již potřetí za sebou oceněn obchodní řetězec Kaufland

Nezávislý mezinárodní Institut Top Employers, který každoročně na základě různých faktorů posuzuje kvalitu personální politiky firem a jejich celkový přístup k zaměstnancům a vyhlašuje nejlepší společnosti v této oblasti, udělil prestižní titul Top Employer 2021 Czech Republic a Top Employer 2021 Europe obchodnímu řetězci Kaufland. Toto ocenění získala společnost již potřetí v řadě. „Naši zaměstnanci jsou pro nás klíčoví a usilujeme o to, abychom byli co nejatraktivnějším zaměstnavatelem. Ocenění a především jeho obhajoby si nesmírně vážíme a vnímáme je nejen jako potvrzení správného nastavení našich personálních procesů a péče o zaměstnance, ale také jako podnět k dalšímu rozvoji v této oblasti,“ uvádí Viera Uríková, vedoucí oblasti Recruiting a HR marketing.

Ve vícestupňovém certifikačním programu nezávislí odborníci prověřovali a hodnotili řadu parametrů v mnoha kategoriích, například v oblasti strategického talent managementu, personálního plánování, náboru, zapracování a zaškolení, adaptace nových zaměstnanců, školení a rozvoje, řízení výkonu, rozvoje zaměstnanců na vedoucích pozicích, plánování kariéry a nástupnictví, odměňování a benefitů nebo firemní kultury. Kaufland na všechny tyto aspekty klade silný důraz a svým zaměstnancům se snaží nabídnout to nejlepší. Vše má o to větší váhu, že Kaufland toto ocenění získal jako jediný maloobchodní řetězec v České republice.

V minulém roce jsme především chtěli všechny náborové procesy zachovat rychlé, jednoduché a efektivní. Například Recruiting pro naše prodejny prošel centralizací, čímž se zefektivnil a sjednotil náborový proces. Samotnou centralizací jsme vytvořili jednoduše řečeno tým specialistů, kteří zajišťují zapracování všech uchazečů majících zájem o práci na prodejnách po celé České republice. V březnu jsme zaměstnali 4x více brigádníků než během jiných měsíců a počet přijatých žádostí se zvýšil o 30 %,“doplňuje Uríková.

Obchodní řetězec dbá ale také na rovnováhu pracovního a osobního života, a za tento přístup již dvakrát získal ocenění Firma pro zdraví. V rámci programu Zdraví nás baví na svých pracovištích dlouhodobě organizuje více než stovku aktivit jako workshopy a kurzy, masáže, diagnostiku skladby těla či fyzioterapeutické poradenství. Velkému zájmu se mezi zaměstnanci těší i projekt „Hejbni zadkem pro dobrou věc“. Díky kartě MultiSport mohou zaměstnanci navštěvovat vybraná fitness centra a jiná sportovní a wellness zařízení a zároveň podpořit dobrou věc.Za každé využití karty Multisport daruje Kaufland deset korun organizaci Loono, která se zabývá prevencí onkologických a kardiovaskulárních onemocnění. Zaměstnanci takto dosud vysportovali již více než milion korun.

Dalšími benefity, které Kaufland svým zaměstnancům poskytuje, jsou například den placeného volna navíc pro rodiče prvňáčků v první školní den nebo den placeného volna během vánočních svátků pro zaměstnance v provozu, nadstandardní příplatky za noční směny, až pět týdnů dovolené plus další dny za věrnost, stravenky v hodnotě 80 korun, ocenění při pracovních jubileích, vánoční balíček, balíček pro rodiče novorozenců, příspěvek na svatební kytici nebo příspěvek při narození dítěte.

Zdroj a foto: Kaufland

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři