IKEA otevírá další výdejní místa v Liberci a ve Zlíně

IKEA se dlouhodobě snaží být pro zákazníky dobře dostupná a nabídnout jim možnosti pohodlného nakupování. Otevírá proto další z nových výdejních míst v Česku, a to v Liberci a ve Zlíně.

Výdejní místo v Liberci se nachází na adrese Budyšínská 1400 v areálu hypermarketu a bude otevřeno tři dny v týdnu, ve středu a v pátek od 14 do 19 hodin a v sobotu od 9 do 14 hodin. Zásobovat ho bude obchodní dům IKEA v Praze na Černém Mostě.

„Zákazníkům prostřednictvím nového výdejního místa v Liberci nabízíme další možnost si vybrat, kde a kdy si chtějí nákupy vyzvednout. Obchodní domy IKEA zůstávají nadále klíčovou součástí našeho podnikání. Jedná se o místo, kde se naši zákazníci mohou setkávat s odborníky IKEA a s jejich pomocí plánovat svoje bydlení, potkávat se s lidmi a čerpat inspiraci,” uvádí Ivan Jančo, ředitel obchodního domu IKEA Černý Most.

Objednávat zboží s doručením do výdejního místa v Liberci mohou zákazníci na webu IKEA.cz od pondělí 17. srpna. Od pátku 21. srpna 2020 si pak budou moci vyzvedávat první zásilky.

Výdejní místo ve Zlíně se nachází na adrese Jateční 169 a bude rovněž otevřeno ve středu a v pátek od 14 do 19 hodin a v sobotu od 9 do 14 hodin. Objednávat zboží s doručením do tohoto výdejního místa mohou zákazníci od 21. srpna, od pátku 28. srpna 2020 si pak budou moci vyzvedávat první zásilky.

Ceny za službu jsou pro všechna výdejní místa v Česku shodná odstupňovány podle celkové hmotnosti zboží v objednávce. Začínají na 99 Kč pro objednávky do 15 kg a maximální cena za tuto službu je 699 Kč u objednávek, které přesahují 200 kg.

„Ve srovnání s doručením přímo do bytu zákazníci při využití výdejního místa zaplatí za službu výrazně méně. Například při objednání křesla STRANDMON zhruba polovinu, u kuchyně nad 200 kg ušetří zákazník za dopravu až tři čtvrtiny,” doplňuje Richard Citnar, ředitel obchodního domu IKEA Brno, který bude zásobovat výdejní místo ve Zlíně.

Provozovat obě nová výdejní místa bude logistická společnost HRAL. „Otevření výdejního místa v Liberci vnímáme jako obrovský krok směrem k ještě větší spokojenosti zákazníků IKEA a jsme rádi, že zrovna my můžeme být klíčovým partnerem tohoto projektu. Hlavní práce, tedy naplnění očekávání zákazníků, je před námi a moc se na ni těšíme,” uvádí Aleš Hrdina, jednatel společnosti HRAL

První z nových výdejních míst v Česku otevřela IKEA začátkem června v Hradci Králové. „Zájem zákazníků v Hradci Králové je od začátku velký, což nás moc těší. Dokonce jsme navýšili kapacity výdejního místa a přidali nový otevírací den. Týdně obsloužíme průměrně 250 zákazníků. Věřím, že výdejní místo v Liberci bude minimálně stejně úspěšné,“ říká Petr Pokorný, projektový manažer logistiky IKEA Česká republika.

Zdroj a foto: IKEA

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010