Díky společnosti BAUHAUS vyroste v ČR přes 156 000 nových stromů

Společnost BAUHAUS se letos v rámci svého CSR projektu zavázala v České republice vysadit 100 000 stromů. Díky pomoci zákazníků zajistí do konce roku výsadbu dalších více než 56 000 stromů. Cílem speciálního CSR projektu je informovat o ochraně a obnově českých lesů, ale také nabídnout možnost, jak pomoci přírodě ve vybraných lokalitách. Akci zakončí řada říjnových eventů, během nichž se zájemci mohou zapojit do výsadby stromů přímo v lese.

Prostřednictvím našeho projektu jsme chtěli zvýšit povědomí o aktuálních problémech českých lesů a jejich vhodné ochraně. Zároveň jsme chtěli naše zákazníky i širší veřejnost motivovat a aktivně zapojit, to se podařilo. Překvapilo nás ale, jak velký zájem lidé o téma projevili. S jejich pomocí vysadíme do konce roku k již zasazeným 100 000 stromům dalších 56 658. Velmi nás těší, že téma u veřejnosti rezonovalo a lidem na životním prostředí záleží,“ říká Jindřich Hovorka z marketingového oddělení společnosti BAUHAUS.

Ochrana životního prostředí, udržitelnost a ekologie představují pro BAUHAUS dlouhodobě stěžejní a podporované hodnoty. I proto zvolili revitalizaci českých lesů zasažených kalamitami a problémy s kůrovcem jako hlavní CSR projekt letošního roku. „Odborné záštity projektu se ujala organizace PEFC, která se věnuje kvalitě a původu dřeva a zároveň dohlíží na jeho šetrné zpracování. Právě s jejich pomocí jsme poblíž odborných center BAUHAUS určili nejpotřebnější lokality pro výsadbu 100 000 stromů. Uskutečnila se v lokalitách poblíž Brna, Českých Budějovic, v Praze, Plzni a Rychnově u Jablonce nad Nisou. Tuto organizací jsme si vybrali nejen díky naší dřívější spolupráci, ale také proto, že dlouhodobě nabízíme kvalitní produkty s jejich certifikací,“ doplňuje Hovorka.

O projektu byla veřejnost informována prostřednictvím marketingové kampaně probíhající napříč médii a také přímo v odborných centrech BAUHAUS. Lidé se mohli zapojit formou koupě speciálního certifikátu v hodnotě 25 Kč nebo 100 Kč, podle hodnoty poukazu přispěli na výsadbu jednoho či čtyř stromů. „Chtěli jsme lidem ukázat, že pomoc je vlastně velmi jednoduchá. Zároveň jsme jim nabídli snadnou cestu, jak podpořit přírodu a stav životního prostředí poblíž jejich bydliště. Velký zájem o certifikáty nás potěšil. Skutečnost, že lidé přispěli na výsadbu více než 56 000 dalších stromů, překonala jakékoliv počáteční představy,“ přibližuje dále Hovorka.

Projekt zakončí eventy konané v lokalitách poblíž odborných center BAUHAUS a zahrnou i výsadbu stromů. „Všichni zájemci, nehledě na to, zda přispěli koupí certifikátu, se mohou zúčastnit sázení stromů přímo ve vybraných lokalitách v lese. Akce konající se v průběhu října bude doprovázet program, během kterého se dozvědí zajímavé informace o aktuálním stavu a ochraně českého lesa, setkají se se zástupci organizace PEFC a také s lidmi, kteří o les denně pečují,“ upřesňuje Hovorka

Zdroj a foto: BAUHAUS

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010