Coca-Cola HBC je znovu evropským výrobcem nápojů s nejvyšší mírou udržitelnosti

Uznávaný světový žebříček udržitelnosti firem 2019 Dow Jones Sustainability Index uvádí na prvním místě mezi evropskými výrobci nápojů společnost Coca-Cola HBC. Je to pošesté za posledních sedm let, co firma obsadila první místo a podeváté v řadě, kdy se umístila mezi prvními třemi výrobci nápojů na světě a v Evropě.

Nejvyšší možné hodnocení v jedenácti kategoriích a zlepšení v devíti dalších znamenalo celkový výsledek 90 bodů, což společnosti Coca-Cola HBC zajistilo druhé místo ve světovém žebříčku.

Generální ředitel společnosti Coca-Cola HBC Zoran Bogdanović k výsledku uvedl: „Je pro nás velkou ctí a důvodem k hrdosti, že úsilí našich zaměstnanců a partnerů při uplatňování udržitelných postupů opět dostalo toto uznání. Velmi dobře si však uvědomujeme, že ve skutečnosti naše práce nikdy nekončí, neboť prostor ke zlepšení se vždycky najde. Proto věnujeme tak výraznou pozornost soustavnému a dlouhodobému naplňování našich cílů udržitelnosti.

Cíl: Mise udržitelnosti

V září 2018 společnost zveřejnila své závazky v oblasti udržitelnosti, jichž chce do roku 2025 dosáhnout v následujících šesti klíčových oblastech: snižování emisí skleníkových plynů, využití a správa spotřeby vody, program World Without Waste (Svět bez odpadu), zajišťování zdrojů, výživa, a naši lidé a komunity.

Podrobné znění závazků je možné nalézt zde. Ve všech těchto oblastech dosahujeme dobrých výsledků a jsme na nejlepší cestě své cíle naplnit.

Výsledkům společnosti Coca-Cola HBC v oblasti udržitelnosti se dostává uznání i v rámci dalších významných oborových hodnocení, jako je například program zveřejňování emisí CDP Climate Disclosure, hodnocení MSCI ESG Rating či FTSE4Good Index.

Lídrem v udržitelnosti chce být Coca-Cola HBC také v České republice. V loňském roce získala 1. místo v soutěži Top odpovědná firma v kategorii životní prostředí. Díky inovacím a novým technologiím se průměrná spotřeba vody snížila za posledních 10 let z 2,97 na 1,92 litrů na litr vyrobeného nápoje. „Výrazně snižujeme také emise CO2 a spotřebu energie a pracujeme také na tom, aby výrobní závod v Praze-Kyjích minimalizoval jakýkoliv odpad,“ uvedl ředitel vnějších vztahů a udržitelnosti Petr Jonák. Posledním velkým krokem v udržitelnosti je nedávno oznámená akvizice pramenité vody kojenecké kvality Toma Natura. Společnost tak získala první závod na produkci vody v ČR ve své historii.

Zdroj a foto: Coca-Cola HBC