Milka v nové kampani poukazuje na alpský původ mléka ve své čokoládě

2902 zobrazení

Podzimní reklamní kampaň věnuje značka Milka tomu, jak získává mléko pro výrobu své čokolády. Tato základní surovina pochází z rodinných farem v alpském regionu, kde se tradice chovu krav předává z generace na generaci. Samotných farem je zhruba osm set, všechny se nacházejí v alpských údolích či podhůří a v průměru chovají šedesát krav.

Milka v kampani s mottem „Výjimečnost spočívá v maličkostech“ nechává v animovaném spotu nahlédnout do chodu takové rodinné alpské farmy. Příběh ukáže v televizi i na sociálních sítích.

Mléko je jedním z hlavních zdrojů příjmů farmářů tohoto regionu a pro nás je udržování této tradice, která vznikla před sto dvaceti lety společně se značkou Milka, důležité,“ říká Jakub Barvínek, manažer značky Milka a dodává: „V Alpském regionu se nacházejí svěží zelené louky a je zde mírné klima, což vytváří výborné podmínky pro chov krav, které pak dávají vysoce kvalitní mléko. Abychom podpořili sdělení reklamní kampaně, pozvali jsme společně s chovateli na farmy média i influencery. Na webovém profilu milka.cz pak mohou spotřebitelé soutěžit o rodinný zájezd do Alp.

Ruku v ruce s podporou lokálních farmářů jde i závazek značky Milka k ochraně alpských hor. Ve spolupráci s rakouským národním parkem Vysoké Taury vede projekt „Fialová miluje zelenou“, který se zaměřuje na zachování biodiverzity v dané oblasti. Díky projektu by si nejen návštěvníci Alp měli uvědomit jejich jedinečnost.

Milka jako značka vznikla spojením dvou slov „milch“ a „kakao“. Tuto další svou základní surovinu od roku 2018 nakupuje prostřednictvím programu Cocoa Life, zaměřeného na trvale udržitelné pěstování kakaa. Na konci letošního roku by měla jeho prostřednictvím získávat již 100 % kakaa, které pro výrobu své čokolády používá. Díky tomuto programu pomáhá Milka zlepšit pozici 200 000 pěstitelů kakaa a do roku 2022 zlepšit život více než milionu lidí v komunitách, které se pěstování kakaa věnují.

Reklamní spot vzešel z dílny Wieden + Kennedy a je ke shlédnutí zde. Realizaci kampaně v Čechách a na Slovensku má na starosti agentura Peppermint.

Zdroj a foto: Mondelez Czech Republic