Byla podepsána smlouva o refinancování multifunkčního projektu Harfa

C&R Developments s.r.o. (ve vlastnictví společností GTC, Scorpio, RREEF a Alliance Holdings & Developments Limited S.à.r.l.), člen skupiny Lighthouse Group, uzavřel pětiletou úvěrovou smlouvu v hodnotě 96 milionů eur s bankovním syndikátem České spořitelny, a.s. a Komerční banky a.s. na refinancování projektu Harfa. Tyto peněžní prostředky byly 2. října 2015 použity ke splacení úvěru vedeného u Hypothekenbank AG.

První částí projektu Harfa je Galerie Harfa, která byla otevřena 11. listopadu 2010 a jež se již od samého počátku profiluje jako nákupní centrum nové generace. V tomto nákupním centru se pořádají také různé kulturní akce (například již čtvrtým rokem na střeše nákupního centra divadelní Letní scéna Harfa, pořádají se zde módní přehlídky nebo dětské akce) a také i akce sportovní nebo kulinářské. Před letošním květnovém mistrovství světa v ledním hokeji byla zde otevřena síň slávy českého hokeje a prostor na střeše sloužil také jako fanzóna pro všechny hokejové fanoušky, včetně autogramiád hokejistů a významných sportovních osobností.

Jedním ze specifik, kterým se liší od ostatních obchodních center, je propojení s O2 Arenou, ve které se konají nejen sportovní, ale také kulturní akce. Galerie Harfa nabízí na třech podlažích plochu 49 000 m2 pro téměř 160 maloobchodních jednotek, přičemž její obsazenost dosahuje téměř 90 %.

Druhou část projektu Harfa tvoří kancelářský komplex Harfa Office Park, který ve dvou desetiposchoďových výškových budovách nabízí 20 500 m2 kancelářských ploch. Harfa Office Park je nyní plně obsazen vysoce renomovanými nájemci, mezi které patří například společnosti ING Bank, LG Electronics, Allianz a další. 

„Podpis úvěrové smlouvy s Českou spořitelnou, a.s. a Komerční bankou a.s. za takto atraktivních podmínek je důkazem kvality projektu Harfa. Čerpání nového bankovního úvěru na pětileté období spolu s nedávným úspěšným prodloužením stávajících smluv na pronájem obchodních ploch a obsazení posledních volných kancelářských prostor vede ke skutečné stabilizaci projektu Harfa. Očekáváme zvýšení počtu návštěvníků i nárůst obratu v střednědobém horizontu, což povede k dalšímu zhodnocení projektu,“ řekl Tamir Winterstein, výkonný ředitel a partner Lighthouse Group. 

„Tato skutečnost umožní Galérii Harfa jednak realizovat připravené projekty, které návštěvníci zaznamenají přímo, jako je například instalace nového eskalátoru pro snadnější pohyb po obchodním centru, tak také projekty, které sami přímo nepocítí, například investice do technologií vedoucích k úsporám energií,“ informoval náš portál Místo prodeje.cz Pavel Skorčík, ředitel centra Galérie Harfa. „Zároveň máme možnost realizovat naší střednědobou strategii, která zahrnuje i uvedení nových obchodů/značek do Galerie Harfa.“

„Financování špičkových realitních projektů je dlouhodobou prioritou České spořitelny. Naše banka je připravena poskytovat řešení uzpůsobená na míru potřebám svých klientů. Jsme rádi, že refinancování projektu Harfa je jasným důkazem této strategie,“ uvedla Martina Jůzová z České spořitelny.

 

redakce

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010