THIMM vyrábí ekologické obaly z vlnité lepenky z trávy

870 zobrazení

Zasilatelské obaly na ponožky a boxerky značky Snocks představují ekologicky udržitelné řešení pro online prodej. Společnost THIMM vyrábí ekologické obaly z vlnité lepenky z trávy. Konstrukce krabice je řešena tak, že Snocks nepotřebuje žádné balicí pásky. Ekologický bezpečnostní uzávěr současně chrání před neoprávněným přístupem k baleným výrobkům. Snocks používá obaly také jako digitální komunikační prostředek.

Textilní firma Snocks byla založena v roce 2016 a v současné době primárně prodává ponožky a boxerky v e-shopu. Už nějakou dobu se startupová firma z Mannheimu zabývá výrobními, balicími a dodavatelskými procesy, aby definovala ty správné ekologicky udržitelné koncepty. Společnost THIMM vyvinula pro Snocks zasilatelský obal, jehož konstrukce umožňuje uzavírání bez lepicích pásek, vázacích pásek či bez sešívání. Integrovaný uzavírací mechanismus chrání před neoprávněným otevřením obalu během přepravy. Zavřený obal lze otevřít pomocí odtrhovací perforace, což příjemci signalizuje neporušenost jeho zásilky. Kromě technické funkčnosti sází firma Snocks i na ekologicky udržitelné suroviny: zasilatelský obal se skládá ze 70 % ze sběrového papíru a z 30 % z vláken z trávy.

S cílem emocionálního oslovení zákazníků jsou v grafice integrovány QR kódy. Společnost Snocks je spojila s odkazem na svou internetovou stránku a snadno tak svým zákazníkům dokáže prezentovat informace o ekologických aspektech obalů. Podobné interakce mezi spotřebiteli a značkou se těší stále větší oblibě, neboť přispívají k věrnosti k značce a otevírají digitální kanály pro komunikaci.

Na veletrhu „E-Commerce Berlin Expo“, B2B Expo a konferenci pro poskytovatele služeb v e-komerci v Berlíně získaly obaly firmy Snocks cenu E-Commerce Germany Award. Zde tento ekologicky udržitelný obal vyhrál v kategorii „Best Logistic Solution“.

Zdroj a foto: THIMM