Online kongres Samoška SK se blíží

Kongres Samoška na Slovensku, soustřeďující se na podporu domácího maloobchodního trhu, se vzhledem k současné epidemiologické situaci uskuteční formou online vysílání, a to už 2. prosince 2020. Do těchto dní, během nichž jsou informace důležitější než kdykoliv předtím, přinese bohatou dávku inspirace a aktualit z prostředí maloobchodního trhu formou odborného programu, který se uskuteční v době od 9.00 do 13.15 hodin.

Kongres Samoška i prostřednictvím této formy přinese bohatý odborný program, jehož ústředním tématem je obchod jako centrum komunity v obci. Mluvit se bude o dostupnosti potravin na venkově, aktuálních datech prodeje a ekonomické situaci po pandemii Covid-19. Inspiraci přinesou příběhy úspěšných maloobchodníků ve video reportáž natočených přímo v prodejnách.

Jak je na tom ekonomika v čase koronakrize? Jde o úplný pád na kolena nebo jen zakopnutí? Má ekonomický pokles i svá pozitiva a jak ovlivní zaměstnanost? Odpovědi na tyto i další otázky, včetně odvážné vize do budoucna přinesou analytici České spořitelny Matej Horňák a Katarína Muchová.

Jak pandemie ovlivnila maloobchod?

Aktuální data o stavu tradičního trhu poznamenaného pandemií Covid-19 představí řečí čísel Julie Klukanová, retail service contultant, a Pavel Zajac, client business partner, ze společnosti Nielsen. Mluvit budou o tom, jak se změnilo chování spotřebitelů a jejich preference prodejních kanálů, o stabilizaci trhu po prvotních panických nákupech i o tom, kterých kategorií a jejich prodejů se změny dotkly nejvíce.

Bez obchodu se z venkova vytrácí život

Na data odhalující nejen prodeje během pandemie, ale i vývoj menších prodejen tematicky naváže panelová diskuse, která tentokrát přinese na stůl téma zhoršené dostupnosti potravin na venkově. K problematice se vyjádří Martin Katriak, prezident Svazu obchodu ČR a místopředseda představenstva Coop Jednoty Slovensko, Jozef Beňa, majitel prodejen potravin Kotva, Michal Kaliňák, ústřední ředitel kanceláře Sdružení měst a obcí Slovenska, a svou osobní zkušeností přispěje i starosta obce Nižná Voľa Marcel Kaščák .

Nakupujme lokálně i s láskou

Součástí programu budou opět i oblíbené příběhy úspěšných maloobchodníků. Jak nakupovat nejen ekologicky, ale i lokální a s láskou prozradí bezobalová prodejna odvážené z Prešova. Majitel rodinné prodejny se zdravými bioprodukty BiodericO v Popradu vysvětlí situaci v obchodě během období koronakrize. Inspiraci přinese i prodejna Coop Jednota v Detve, která je specifická svým folklórním designem, odrážejícím silné kulturní dědictví regionu a slovenské lidové umění.

Registrovat se na online akci můžeme na tomto odkazu.

Zdroj a foto: ATOZ Retail

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010