Včera odstartovala vánoční sbírka dárků „Krabice od bot“

Včerejším dnem začal již desátý ročník sbírky dárků s názvem Krabice od bot. Největší vánoční sbírku v Česku pro děti ze sociálně slabších rodin pořádá Diakonie, která dárky dále přerozděluje mezi děti v azylových domech, pěstounských rodinách nebo například krizových centrech. Lidí ode dneška do 6. prosince mohou přinášet dárky do sběrných míst po celé České republice. V loňském roce dárci dětem darovali více než 35 tisíc dárků.

S ohledem na pandemickou situaci je sbírka letos nově rozšířená také o dary pro dospělé. „Pandemie nejvíce dopadá právě na chudobou ohrožené rodiny, konkrétně na rodiče samoživitele. Statistiky ukazují, že padesát procent rodin v sociální tísni nemá IT techniku pro distanční výuku, což sociální znevýhodnění dětí ještě více prohlubuje. Rozšíření sbírky tak pomůže dětem a rodinám, které jsou současnou krizí postižené nejvíce,“ vysvětluje říká Ivo Mareš, projektový manažer Diakonie a dodává, že další novinkou letošního 10. ročníku je benefiční e-shop Krabice od bot, kde mohou lidé nakoupit drobné vánoční dárky pro své blízké a zároveň tím pomoci ohroženým dětem.

Krabice od bot“ v DATARTU

Jedním z partnerů sbírky se letos stal i DATART. Lidé tak do vybraných prodejen mohou nosit dárky pro děti. „Rádi jsme se do sbírky zapojili, vidíme v ní velký smysl, protože na konci projektu Krabice od bot jsou desetitisíce dětí, kterým dárky na Vánoce udělají velkou radost. Lidé do našich prodejen začali nosit dárky ještě před zahájením sbírky, což nás velmi těší a doufáme, že stejná míra solidarity bude pokračovat,“ řekla Eva Kočicová z DATARTu.

Do letošní sbírky se i přes mimořádnou situaci zapojila řada dobrovolníků, kteří otevřou desítky sběrných míst po celé republice. Aktuální mapu i otevírací dobu sběrných míst lidé najdou na stránkách projektu.

Zdroj a foto: HP Tronic