Pan Ing. Rostislav Čermák a EFKO získaly ocenění v soutěži Hvězda 3D reklamy

835 zobrazení

Společnost Ing. Rostislav Čermák a český výrobce tradičních společenských deskových her, hraček a IGRÁČKA, firma EFKO-karton s.r.o. spolu zabodovali v soutěži reklamních předmětů Hvězda 3D reklamy v rámci akce POPAI DAY 2019. Rostislav Čermák je specialistou v oblasti 3D reklamy s více než 20 letou praxí. Nyní se věnuje individuálním projektům zaměřeným na originální zakázkovou výrobu. Jeho práci na tomto poli ocenili na konci loňského roku v Kongresovém centru TOP Hotelu Praha odborníci v rámci soutěže Hvězda 3D reklamy.

Zleva: Miroslav Kotík, prezident POPAI CE Petr Šimek, Rostislav Čermák

Ročník 2019 hodnotili pořadatelé jako velmi silný, s vysokou úrovní a s celou řadou zajímavých a inovativních reklamních dárkových předmětů. Do soutěže byl přihlášen rekordní počet soutěžních exponátů, a to v devíti kategoriích. Celkem bylo prezentováno 82 předmětů. Rostislav Čermák do soutěže přihlásil výrobek 3D piškvorky PF 2019. Autorem kreativního návrhu je ing. Rostislav Čermák a také již zmiňovaná společnost EFKO-karton s.r.o., vývoj a konstrukci zpracovala ing. Hana Bušková. S tímto přihlášeným exponátem tak Rostislav Čermák získal dokonce hned tři ocenění. První cenu v přihlášené kategorii TAILOR MADE, dále první místo za INOVACI ROKU, a také nejvyšší ocenění jako ABSOLUTNÍ VÍTĚZ soutěže Hvězda 3D reklamy.

Zadáním pro naši výrobu bylo vymyslet manažerský dárek formou reklamního dárkového předmětu.  Kreativní a mysl rozvíjející vánoční dárek pro vedoucí pracovníky IT oddělení. 3D piškvorky byly vyrobeny v barvách zadavatele a doplněny o speciální, pro tento produkt vyvinutý kryt se symbolem piškvorek a logem klienta. Ten slouží současně jako zásobník hracích kuliček a dále také zahrnuje prostor pro zakázkově vyrobené čokolády – české čokoládovny – pro doplnění energie manažerů. Jako originální skládačka zajišťují 3D pišvorky ucelený komplet hry a sladkostí. Dárkový obal byl součástí PF 2019 a obsahoval také návod ke hře,“ uvádí Miroslav Kotík, majitel a ředitel společnosti EFKO – karton s.r.o. „Pro naši firmu jsou podobné zakázky jednak důležitým zdrojem příjmů, ale také v neposlední řadě prostorem pro realizaci spousty zajímavých nápadů našich kreativců a konstruktérů, “ dodává Miroslav Kotík.

Společně se zadavatelem byla vybrána tato kreativní hra, která rozvíjí prostorové vnímání a kombinatoriku a je tak ideálním dárkem pro technicky orientované IT specialisty, což jsou klienti zadavatele. Jedním z faktorů výroby tohoto dárku bylo také to, že ho mohou využít jak s kolegy pro relaxaci, tak doma, například s dětmi,“ uvádí Rostislav Čermák, autor návrhu. „Mým úkolem bylo udělat z běžného produktu jedinečný vánoční dárek, který potěší hned několikrát. Proto byl doplněn „Sladkým překvapením“ ve formě čokoládových koleček se symbolikou piškvorek ve třech typech čokolády. Protože hra jako taková má obvykle kuličky umístěné v plátěném pytlíku, což neodpovídalo konceptu manažerského vánočního dárku, bylo nutné nějak jinak vyřešit uložení kuliček. Navrhnul jsem proto zcela nový kryt celé hry. Záměrem bylo vytvořit kompaktní elegantní dárek. Vznikl tak ale zároveň i praktický box na uložení kuliček při hře. Vše už bylo zapotřebí jenom vhodným a pokud možno originálním způsobem zabalit. A o to se nám , myslím, skvěle povedlo. Vznikl tak kompaktní celek s velkou plochou pro potisk a jedinečným způsobem umístění jednotlivých částí dárku a uzavíráním, které je jednoduché a přitom tak nevšední,“ dodává Rostislav Čermák.

Zdroj a foto: POPAI CE