Digitální laserový výsek vlnité lepenky – klíč k úspěchu produktů

Digitální laserový výsek designérům otevírá další prostor jejich kreativitě. Laser dokáže vyříznout konstrukce z vlnité lepenky, které byly doposud jen obtížně vyrobitelné anebo nerealizovatelné. THIMM opět přebírá roli průkopníka ve svém oboru a investuje do nového stroje pro digitální laserový výsek vlnité lepenky Highcon Beam 2C, který je v tomto provedení jediný v Evropě.

Digitální zpracování vlnité lepenky – od přípravy dat, přes digitální potisk po digitální laserový výsek – přináší spoustu výhod. Jak designérům, tak marketérům i nákupčím obalů a POS/POP stojanů. Stroj Highcon Beam 2C, který od ledna 2020 využívá THIMM pack’n’display, řeže i gravíruje laserem vlnitou lepenku s naprostou přesností a rylování (bigování) umožňuje patentovaná technologie DART (Digital Adhesive Rule Technology). Celý pracovní proces od návrhu až po vlastní výrobu probíhá digitálně, bez výsekových forem, flexibilně, spolehlivě a rychle.

Co to znamená v praxi? Na trhu roste poptávka po neustále nových výrobcích, příchutích a individualizovaných variantách zboží přímo na míru spotřebitelům. Výrobci zboží jsou nuceni pružně reagovat, vyrábí v menších sériích a obměňují častěji svůj sortiment. Pro zasílání, přepravu i prezentaci se využívá vlnitá lepenka, jejíž zpracování konvenčních metodou je spojeno s čekáním na mnohdy nákladné výsekové nástroje a je-li třeba dodatečně něco změnit, nezbývá než vše objednat znovu. To celý proces zpomaluje a koliduje s požadavky na rychlé dodávky. Digitální výroba obalů právě pro tyto malé, ale i velké, individualizované a často se měnící zakázky nabízí flexibilní řešení a posouvá zpracování vlnité lepenky na novou, vyšší úroveň. Nejenže digitální laserový výsek pracuje bez výsekových nástrojů, ale dokáže vyříznout i velmi jemné kontury, které výsekové nože technologicky nemají šanci zpracovat.

Leoš Máslo, Project Manager POS & POP v THIMM pack’n‘display doplňuje: „Naším cílem je dodávat zákazníkům vždy to nejlepší řešení, ať už se jedná o obaly nebo displeje. Vedle digitálního tisku tak technologií digitálního laserového výseku logicky rozšiřujeme naše možnosti pro digitální výrobu obalů a POS/POP produktů z vlnité lepenky. Tím, že trh si na tyto nové možnosti teprve zvyká a učí se, kde a jak digitální laserový výsek využít, vidíme náš úkol i v šíření osvěty a naše zákazníky intenzivně v přípravě nových obalových a prezentačních variant doprovázíme. Jsme přesvědčeni, že se digitální obaly dotknout různých oborů a proto by o nich měli všichni vědět co nejvíce. Čím dříve, tím rychleji tyto výhody budou moci využít ve svůj prospěch. My jsme technologií nového stroje jednoznačně už teď nadšeni.“ 

Zdroj a foto: THIMM

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010