Anketa k nastalé situaci v ČR – Lutfia Volfová, Globus

Aktuální situace v České republice není lehká jak pro lidi, tak i pro firmy nebo podnikatele. V této nové anketě našeho portálu Mistoprodeje.cz oslovujeme retailové odborníky z řad značek, řetězců, médií, výrobců POS produktů a realizátorů s cílem zjistit jejích aktuální situaci, potřeby a také i vyhlídky do budoucna.

V druhém dílu této ankety nám odpovídala paní Lutfia Volfová z oddělení externí komunikace řetězce Globus.

1. Jaké jsou okamžité dopady současných antivirových restrikcí na Vaší firmu a Vás osobně a čím se momentálně zabýváte/potýkáte nejvíce?

Globus jako reakci na nařízení i doporučení vlády zavedl celou řadu opatření. Jde například o instalaci plexiskel na pokladny, abychom tak zajistili bezpečí našeho personálu, poskytování jednorázových rukavic u všech vchodů do našich prodeje nebo zavedení systému dezinfekce nákupních vozíků po každém použití.

Situace je v tuto chvíli stabilní a v současné chvíli neevidujeme problémy ze strany zákazníků ani našich zaměstnanců.

Pro mě osobně je nový nejen současný stav, ale také můj zaměstnavatel. V Globusu pracuji necelý měsíc a ačkoliv je to pro mě za aktuálních podmínek velká výzva, tak jsem moc ráda, že jsem součástí skvělého týmu Globusu.

2. Co by Vám v současné situaci nejvíce pomohlo?

Stále čekáme na dostupnost respirátorů, které chceme co nejdříve poskytnout našim zaměstnancům na hypermarketech, aby byli maximálně chráněni. V tuto chvíli mají všichni naši kolegové alespoň roušky, které si sami šijeme nebo nakupujeme u lokálních dodavatelů.

3. Jaký očekáváte vývoj na Vašem trhu a u Vás ve firmě do konce roku?

Odhadnout vývoj na trhu v této situaci, která je pro nás všechny nová, je velmi těžké. Globus však optimisticky hledí do budoucna a již nyní připravujeme celou řadu projektů a změn na dobu „po koronaviru“.

4. Kde vidíte prioritu pro zmenšení ekonomických dopadů současných restrikcí?

I do budoucna budeme naslouchat zákazníkům, jaké nové potřeby jim nově vzniklá situace vyvolala, a těmto potřebám budeme nabízet řešení. Interně pracujeme se silnou hodnotovou orientací Globus a na ní postavenou plochou organizační strukturou s distribuovanou rozhodovací kompetencí. Společně to zvládneme.

Zdroj a koláž: redakce, foto: Globus a pixabay.com

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010