Zdravá 5 inspiruje zaměstnance Alberta ke zdravému jídelníčku

Albert již potřetí oslavil srpen jako měsíc zdraví, a to i se všemi svými zaměstnanci. Pro ně připravil ve spolupráci se Zdravou 5 speciální projekt se zaměřením na principy zdravého stravování. Vyškolené lektorky vzdělávacího programu Zdravá 5 během srpna a září navštíví všech více než 300 prodejen Albert po celé České republice a tři distribuční centra. Cílem této akce, během které lektorky ukazují, jak připravit chutné, zdravé a zároveň cenově dostupné svačiny vhodné pro děti i dospělé, je inspirovat zaměstnance ke zdravějšímu životnímu stylu.

V každém Albertu se pracovníci setkají u dobré svačiny, během které je lektorky Zdravé 5 seznámí se zásadami zdravého stravování a vybaví je i materiály se základními informacemi a recepty. Přístup lektorek k zaměstnancům je individuální, jak říká Alena Paldusová, manažerka vzdělávacího programu Zdravá 5: „Pracovníci přicházejí na svačinu po menších skupinkách dle svých možností a často se zvědavostí, zda a jak je vůbec možné udělat svačinu zdravou, chutnou a k tomu všemu z cenově dostupných surovin,“ a s úsměvem dodává: „jakmile ale ochutnají, zapisují si recepty, které je svou originalitou i chutí naprosto překvapují. Během svačiny také představujeme principy vyváženého stravování, poskytujeme tipy na zdravý životní styl a rady, jak ho vhodně skloubit s prací či probíráme individuální dotazy.“

Podporou zdraví zaměstnanců se Albert zabývá intenzivně. Pravidelně pořádá Dny zdraví a sportu v prodejnách, distribučních centrech a na centrále. Jako příspěvek ke zdravému životnímu stylu a stravování dostávají pracovníci Alberta také zdarma ovoce na svačiny. V rámci měsíce zdraví se konala i řada soutěží na podporu zdraví či Běh pro Nadační fond Albert, kterým zaměstnanci podpořili děti z dětských domovů. Letos Albert za své dlouhodobé a systematické aktivity v péči o zdraví zaměstnanců získal ocenění Firma pro zdraví.

Zdroj a foto: Ahold

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři