Zaměstnanci řetězce PENNY MARKET oslaví Štědrý den doma

2482 zobrazení

PENNY nadělí svým zaměstnancům volno na Štědrý den. Ačkoliv zákon dovoluje mít 24. prosince dopoledne otevřeno, všechny prodejny PENNY zůstanou zavřeny. Už potřetí dopřeje společnost klidné prožití vánočních svátků.

Chceme tím poděkovat našim zaměstnancům za celoroční práci. Je pro nás důležité, aby mohli vánoční svátky strávit se svými rodinami a věnovat čas svým nejbližším. V duchu našich hodnot proto letos již potřetí v řadě zůstanou 24. prosince všechny naše prodejny zcela uzavřené,“ vysvětlil tento krok Martin Peffek, jednatel PENNY Market a Renáta Buriánová, prezidentka Unie zaměstnanců obchodu, logistiky a služeb k tomu dodává: „Tento krok vítáme. Pro takřka šest tisíc rodin zaměstnanců PENNY to znamená, že po vyčerpávajícím předvánočním shonu mohou strávit Štědrý den, pro mnohé nejdůležitější den v roce, společně. Pro nás je to i v našem oboru ojedinělá forma poděkování, protože čas s rodinou je to nejcennější, co dnes máme.

Všichni zaměstnanci také obdrží dárkovou kartu PENNY v hodnotě 3 500 korun na nákup zboží v PENNY. Péče o zaměstnance je jedním z pilířů společenské odpovědnosti PENNY. Kromě plošných benefitů v podobě stravenek nebo týdne dovolené navíc, si mohou volit různé formy atraktivních benefitů v rámci cafeteria systému. Velký důraz klade společnost PENNY Market i na možnost skloubení práce a rodinného života, kdy umožňuje zaměstnávání na zkrácené úvazky, čehož ve velké míře využívají například ženy na rodičovské dovolené.

Penny Market v současné době zaměstnává více než 5 600 zaměstnanců a se sítí 382 prodejen je největší obchodní sítí v České republice. Díky tomu je především na menších městech jedním z nejvýznamnějších zaměstnavatelů u nás.

Zdroj a foto: REWE