Zákazníci Rohlík.cz vybrali pro lidi v nouzi 8 tun pomoci

1620 zobrazení

Už více než týden probíhá na největší domácím online supermarketu Rohlík.cz potravinová sbírka pro lidi v nouzi. V letošním roce se dobročinná akce pořádá poprvé přes internet a o pomoc maminkám samoživitelkám, opuštěným seniorům nebo postiženým je velký zájem. „Doposud se na Rohlík.cz vybralo přes 8 tun pomoci. Největší zájem byl o balíčky pro miminka. Národní potravinová sbírka potrvá na našich stránkách do 24. května a rádi bychom vybrali 20 tun,“ prohlásil Olin Novák, komerční ředitel Rohlík.cz.

Dobročinné akce se Rohlík.cz účastní poprvé. Pro ty, co chtějí koupit potraviny lidem v potížích, připravil online supermarket charitativní balíčky za 300 nebo 500 korun. Na skladě si je pak potravinová banka vyzvedne a předá ho lidem v nouzi. Zákazníkovi pak společně s nákupem dorazí děkovný certifikát. „Největší objem byl zakoupen v balíčku Základní potravinové pomoci. Na kusy ale vede Plné bříško pro miminko, který pomáhá nejmenším v dětských a azylových domovech, v nekompletních a sociálně slabých rodinách,“ dodal Olin Novák.

Zákazníci největšího e-shopu s potravinami mohli začít přispívat od 10. května. Do sobotního večera se vybralo celkem 8 tun pomoci, z toho 7 tun tvoří potraviny a zbytek je drogerie. „Potravinová sbírka je na Rohlík.cz velmi oblíbená. Překvapilo nás, jak často dáváme poukázky s poděkováním do nákupů. Rádi bychom vybrali 20 tun pomoci,“ vyhlásil Olin Novák. Sbírka pokračuje na Rohlík.cz do 24. května.

5 balíčků pomoci

První možností pro zakoupení je základní potravinová pomoc, která obsahuje trvanlivé potraviny pro přípravu jednoduchých a sytých jídel. Darujete těstoviny, mouku, rýži, čočku olej a masové konzervy. Tento balíček je univerzální a hodí se pro všechny. Ve druhém balíčku se nacházejí základní hygienické potřeby pro nejmenší miminka, a to plenky, vlhčené ubrousky, krém na opruzeniny, olejíček a mýdlo. Tento balíček poputuje do Klokánků, azylových domovů a charit. Další balíček pomůže těm nejmenším v dětských a azylových domovech, v nekompletních a sociálně slabých rodinách.

Darovat je možné také základní hygienu, tedy vložky, mýdlo, šampón, zubní pastu, kartáček a toaletní papír. Zároveň také čisticí prostředky pro udržení čistoty nejen v domácnosti, ale i ústavech, domovech a zařízení pro seniory, děti, samoživitelky, rodiny, postižené a lidi bez domova.

Zákazníci zároveň mohou darovat pouze balíček, aniž by si cokoliv koupili. Stačí zavolat na zákaznickou linku Rohlík.cz a operátoři vytvoří objednávku.

Zdroj a foto: Rohlík.cz