Zákazníci portálu Rohlík.cz nakoupili pro lidi v nouzi jídlo a drogerii za 1,2 milionu korun

Letos už podruhé se Rohlík.cz zapojil do Sbírky potravin. Zákazníci největšího českého online supermarketu nakoupili pro děti z dětských domovů, matky samoživitelky, opuštěné seniory, postižené nebo bezdomovce téměř deset tun jídla a drogerie v hodnotě blížící se jednomu a čtvrt milionu korun. „Naši zákazníci znovu projevili obrovskou solidaritu, za což jim moc děkujeme. Zaznamenali jsme dokonce o 28 procent větší zájem než v jarním kole,“ řekl Olin Novák, komerční ředitel Rohlík.cz, kde akce probíhala od 20. listopadu do 3. prosince.

Za 14 dní darovali zákazníci Rohlík.cz 4 016 balíčků v celkové částce 1 235 800 korun. Dohromady si Potravinová banka ze skladu odvezla 9 673 kilogramů. Z toho bylo 7 103 kilogramů potravin a 2 570 kilogramů drogerie. „Tentokrát jsme nabízeli šest různých charitativních balíčků. Nejprodávanějším byl nově připravený set Menší základní potravinová pomoc v hodnotě 150 korun, který zakoupilo 37 procent zákazníků. Velký zájem byl také o druhou novinku, Menší balíček pro miminko, který objednala necelá pětina z celkového počtu darujících,“ prozradil Olin Novák z Rohlík.cz.

V podzimní etapě dávali lidé přednost na váhu lehčím a levnějším sadám. S tím souvisí i nižší celková hmotnost a hodnota zakoupených balíčků. Nejúspěšnějším dnem sbírky byla neděle 24. listopadu, kdy zákazníci zakoupili celkem 452 voucherů. „Zajímavou novinkou byla možnost vyzvednutí voucheru v boxech Rohlik Point. Zákazníci díky nim mohli zakoupit pouze voucher, neplatit dopravné a zároveň ani nemuseli kontaktovat naši zákaznickou podporu,“ uvedl Olin Novák.

Do Sbírky potravin se Rohlík.cz plánuje zapojit i v příštím roce. „Případné změny budeme řešit v rámci zpětné vazby od Sbírky potravin. Po jarní části jsme se dozvěděli, že by klienti Potravinové banky ocenili více čisticích prostředků, které obsahuje balíček Čistá domácnost. Proto jsme ho také sestavili v levnější verzi,“ dodal Novák.

Podzimní kolo Sbírky potravin vyneslo téměř 400 tun zboží pro potřebné, zapojilo se do ní celkem 754 prodejen.

Zdroj a foto: Rohlík.cz

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

Podporujeme