Vznikl katalog lokálních dodavatelů pro školní jídelny

1246 zobrazení

V rámci projektu „Školní jídelny KHK vaří z regionálních potravin aneb Cesta za poznáním může vést i přes talíř“ vznikl katalog lokálních dodavatelů pro školní jídelny. Téměř 80 % oslovených zemědělců o navázání spolupráce se školami nemá zájem.

Program Skutečně zdravá škola klade u potravin, z nichž zapojené školní jídelny vaří, důraz na kvalitu, sezónnost a lokálnost. V letošním roce vznikl pro zapojené školy v Královéhradeckém kraji projekt, který chtěl propojit školní jídelny s místními zemědělci a producenty.   Díky projektu se podařilo vytvořit katalog lokálních dodavatelů pro školní jídelny, ale také zmapovat, zda mají zemědělci zájem do školních jídelen dodávat. I přesto, že jsou jídelny velmi dobrým partnerem pro odbyt, téměř 80 % oslovených zemědělců o navázání spolupráce nemá zájem. Nejčastějším důvodem nezájmu je schopnost prodat své zboží výhodněji na trhu.

Propojení teorie s praxí se ukázalo u žáků velmi vítané, proto se rozhodly zapojené školy školní farmářský trh v budoucnu opakovat.

Katalog lokálních dodavatelů pro školní jídelny je dostupný online ZDE .

Zdroj a foto: Občanská iniciativa Skutečně zdravá škola