Všichni jednou budeme seniory

Mezinárodní den seniorů slavíme pravidelně 1. října už od roku 1991. Jeho cílem je upozornit na problematiku starších lidí, kterých celosvětově přibývá. Dožíváme se vyššího věku a seniorů je stále víc. Proto PENNY dlouhodobě podporuje veškeré aktivity, které pomáhají starším lidem žít důstojný život a pečují o osamocené seniory.

Na podporu spokojeného života seniorů jen letos PENNY z prodeje časopisu S PENNY U STOLU věnovalo více než 1,2 miliónů korun. „Jak populace stárne, seniorů přibývá. Uvědomujeme si, že řada lidí pak zůstává ve vyšším věku sama. Naším cílem je jim pomáhat, a to zejména těm, co zůstávají sami nebo se už nemohou o sebe sami postarat bez ohledu na datum narození,“ říká k podpoře seniorů Vít Vojtěch, vedoucí strategického marketingu PENNY a dodává. „Proto podporujeme mimo jiné i Nadaci Krása pomoci, jejíž hlavním cílem je usnadnit život starším lidem v domácím prostředí. Pomáháme nejen těm, kteří jsou v těžké situaci, ale chceme přispět i k informovanosti o přípravě na život ve vyšším věku, aby na něj lidé byli připraveni, žili a prožívali jej spokojeně a aktivně.“ Nadaci Krása pomoci PENNY od roku 2017 podpořilo více než 4,5 milióny korun.

Ačkoliv situace v posledním roce a půl nebyla pro seniory příznivá, je nyní při zachování odpovídajících opatření možné věnovat starým lidem to nejcennější, co potřebují. „Starším lidem nejde ani tak o peníze, ač často řešíme jejich nedostatek, více jde ale o zájem. Starší lidé potřebují, abychom jim věnovali svůj čas. Tahle země a tento svět musí být i pro starý, protože všichni jednou starý budeme. Láska, respekt, péči a smysl života potřebujete, ať je vám 95 nebo 5 let,“ říká Taťána Gregor Brzobohatá, zakladatelka Nadace Krása pomoci a dodává „Čas je drahocenný pro každého z nás, ukrojme si ale chvíli pro ty, kterým ho zbývá méně, než nám.“  Nadace Krása pomoci i díky podpoře od PENNY může svůj čas a péči věnovat až stovkám seniorů.

Lidé nad 65 let v současné době tvoří více pětinu české populace. Za posledních 20 let přibylo na půl miliónu lidí nad tuto věkovou hranici.

Zdroj a foto: PENNY Market

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010