V pondělí 16. prosince otevírá Lidl novou prodejnu v Trutnově

1421 zobrazení

V Trutnově v ulici Polská bude v pondělí 16. prosince otevřena nová prodejna Lidl. Jde o již několikátou prodejnu postavenou podle nového konceptu v České republice a zákazníkům i zaměstnancům přinese nejednu novinku. Z nákupů uskutečněných v tento den navíc společnost Lidl podpoří místní MŠ.

Nová prodejna zaujme na první pohled moderním architektonickým pojetím. To se odráží ve vzdušném a velkoryse pojatém vnitřním prostoru, díky kterému se mohou zákazníci těšit na pohodlné nakupování. K tomu přispějí například široké uličky, nová pekárna, rozšířené úseky čerstvých potravin, tedy ovoce a zeleniny, masa a mléčných výrobků. Další zásadní novinkou pro zákazníky jsou nové pokladny s odkládacím prostorem i větší plochou za pokladnami, takže zákazníci budou mít větší pohodlí při ukládání svých nákupů. „Novinkou je také WIFI připojení zdarma, ve vstupním prostoru pak možnost zakoupení kávy s sebou z automatu vyrobeného speciálně pro prodejny Lidl a s nápoji z našeho sortimentu,” doplnila novinky pro zákazníky mluvčí společnosti Lidl Zuzana Holá. Prodejna je jednopatrová, přičemž při stavbě bylo myšleno také na zaměstnance. Ti se mohou těšit na útulné zázemí.

Vítanou novinku představuje také prostorné parkoviště, kde přibyla nová parkovací místa a všechna mají šířku 2,70 m, což je o 20 cm více než standardní parkovací stání. Vyčleněna jsou tu i parkovací místa pro rodiny s dětmi. Pro ně budou určeny také speciální vozíky pro upevnění autosedačky či dětské nákupní vozíky.

Velmi důležitým aspektem nové budovy je její ekologická šetrnost. Probíhá zde rekuperace tepla z odpadního vzduchu, jež bude využíváno pro předehřívání vzduchu čerstvě přiváděného. Přínosem je také efektivní systém podlahového vytápění a použití ekologických chladicích technologií. Uvnitř prodejny i na parkovišti se svítí úsporným LED osvětlením. Díky prosklené přední části fasády bude také využíváno co nejvíce denního světla.

Nová prodejna bude otevřena denně od 7 do 21 hodin, v neděli pak od 8 do 21 hodin. Po vánočních svátcích, v termínu od 13. do 26. ledna, se mohou zákazníci těšit na speciální nabídku určenou pouze pro tuto prodejnu. První den otevření bude spojen s podporou Mateřské školy Trutnov. Tu podpoří v pondělí všichni zákazníci, kteří nakoupí za více než 300 Kč. Společnost Lidl totiž daruje MŠ z každého nákupu nad 300 Kč uskutečněného v tento den částku 50 Kč. Za darované finance MŠ pořídí didaktické pomůcky pro děti.

Zdroj a foto: Lidl

RELATED ITEMS