V jarním kole Sbírky potravin se v obchodech BILLA vybralo přes 34 tun zboží

Společnost BILLA se již tradičně zapojila do dalšího kola celorepublikové Sbírky potravin. Lidé mohli v sobotu 24. dubna přispívat celkem na 57 prodejnách BILLA napříč republikou, ve kterých se vybralo na 34 200 kg zboží. Nejvíce potravin zákazníci darovali v Novém Městě na Moravě, v Mníšku pod Brdy, v Letech u Dobřichovic, v Praze Březiněvsi, Teplicích nebo v Budějovické ulici na Praze 4, kde sbírku podpořil i Ministr zemědělství Miroslav Toman.

Zákazníci znovu pomohli naplnit prázdné sklady potravinových bank pro osoby v tíživé životní situaci. V prodejnách BILLA se v sobotu 24. dubna 2021 celorepublikové Sbírky zúčastnilo 333 dobrovolníků. Solidarita občanů České republiky a jejich obětavost pomohla sesbírat více než 34 tun zboží. Hojně nakupovali nejen suché potraviny, ale také i drogistické zboží. Nejaktivněji lidé přispívali v prodejně BILLA v Novém Městě na Moravě, kde se podařilo vybrat přes tunu potravin a 130 kg drogerie.

Ministr zemědělství Miroslav Toman a předseda SOČR Tomáš Prouza
Ministr zemědělství Miroslav Toman a předseda SOČR Tomáš Prouza

Statistiky dlouhodobě ukazují, že za poslední rok výrazně narostl počet lidí, kteří se dostali do obtížné životní situace, potravinové banky však vykazují nedostatek zásob. Chtěli bychom tímto poděkovat všem zákazníkům BILLA, že se zapojili do této potřebné sbírky,“ říká Dana Bratánková, manažerka korporátní komunikace a koordinátorka projektu za společnost BILLA ČR.

V jarním kole celorepublikové Sbírky potravin se podařilo celkově vybrat ve více než osmi stech prodejnách 286 tun potravin, z nichž lze připravit až 570 000 porcí jídla. Zákazníci rovněž přispěli 32 tunami základní drogerie a hygienických potřeb, které potravinové banky lidem v nouzi také poskytují.

Sbírka potravin se od loňského roku koná vždy dvakrát ročně, a to na jaře a na podzim. Je organizována Českou federací potravinových bank, Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR spolu s klíčovými obchodními řetězci působícími na českém trhu, Asociací společenské odpovědnosti, Raben Logistics Czech a partnery z neziskového sektoru. Záštitu nad její realizací převzal ministr zemědělství Miroslav Toman, který se sám účastnil sbírky v pražské DBK prodejně BILLA v Budějovické ulici. Cílem sbírky je pomoc domácnostem a rodinám v tíživé situaci, azylovým domům, samoživitelům a dalším znevýhodněným skupinám.

Zdroj a foto: REWE

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010