Tesco navýší základní tarifní mzdy v průměru o 5 %

Společnost Tesco zvýší od 1. července 2021 základní tarifní měsíční mzdy na provozních pozicích v průměru o 5 %, na distribučním centru pak v průměru o 4 %. Změny se týkají i oblasti benefitů, od července 2021 zavádí stravenkový paušál a od ledna 2022 pět týdnů dovolené. Dohodli se na tom zástupci společnosti Tesco a odborových organizací Tesco při kolektivním vyjednáváním o výši mezd.

Maloobchodní řetězec Tesco patří k největším soukromým zaměstnavatelům v Česku a každoročně navyšuje mzdy svých zaměstnanců. I v letošním roce bude firma významně investovat do mezd a benefitů svých kolegů.

„Navýšení mezd a zavedení dalších benefitů je výrazem poděkování za vynikající práci našich kolegů, které si velmi vážíme.  Platí to dvojnásob, kdy se podíváme zpětně na období poznačené pandemií.  Pevně věříme, že investice do zvýšení mezd jasně ukazuje, že máme zájem udržet si i nadále pozici jednoho znejvětších zaměstnavatelů vČesku sjedinečnou firemní kulturou. Péče o naše zaměstnance zůstává jednou znašich hlavních priorit, říká Katarína Navrátilová, generální ředitelka Tesco pro Českou republiku.

Zaměstnancům na provozních pozicích bude základní tarifní mzda zvýšena v průměru o 5 %, pracovníkům na provozních pozicích na distribuci pak v průměru o 4 %.  Výrazné změny realizuje Tesco i v oblasti benefitů tak, aby byl celkový balíček odměňování co nejatraktivnější a konkurenceschopný.  S platností od 1. července 2021 proto mění způsob vyplácení stravného a zavádí tzv. stravenkový paušál. Namísto současných stravenek bude zaměstnancům vyplácen každý měsíc do mzdy peněžitý příspěvek na stravování. S platností od 1. ledna 2022 zavádí firma 5. týden dovolené pro všechny své zaměstnance bez ohledu na délku trvání pracovního poměru.  Od 1. ledna 2022 zavádí také tzv. FIT Day pro kolegy, kdy nárok vznikne při trvání pracovního poměru po dobu 6 a více let.

„Všichni jsme si prošli těžkým obdobím. Naši kolegové navíc odvedli během pandemie obrovský kus práce, a to ve prospěch našich zákazníků. Proto jsem rád, že se nám podařilo navýšit mzdy. Navíc měníme některé benefity, které budou pro naše zaměstnance mnohem výhodnější než ty současné. Děkujeme všem zaměstnancům za podporu a za to, jak skvěle toto nelehké období zvládli,“ dodává Milan Matušík, za tým pověřených zástupců odborových organizací při Tesco.

Tesco navíc již vyplatilo v červnové výplatě speciální bonus ve výši 6000 korun všem zaměstnancům z obchodů, distribučního centra a zaměstnancům na nemanažerských pozicích z centrální kanceláře, poměrně k odpracovaným hodinám za 12 měsíců do konce února 2021. Od vypuknutí pandemie Covid-19 vyplatila společnost Tesco opakovaně další speciální bonusy zaměstnancům v první linii na obchodech a distribučním centru, konkrétně se jednalo o tři měsíce – březen, duben a prosinec. Zároveň firma chránila nejzranitelnější skupiny svých zaměstnanců, kterými jsou kolegyně a kolegové starší 65 let, těhotné a zaměstnanci se sníženou imunitou, kterým by Covid-19 mohl způsobit zdravotní komplikace. Těmto skupinám proto nabízelo Tesco možnost vzít si placené volno.

Od léta navíc vstoupí v platnost nové unikátní rodinné benefity. Rodiče, pěstouni nebo ti, kteří plánují mít rodinu nebo se vrátit do práce po vážné nemoci, získají významnou podporu, která jde výrazně nad rámec platné legislativy. Tesco např. během mateřské dovolené dorovná mzdu do 100 %.

Zdroj a foto: Tesco Stores ČR

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010