Společnost BILLA ČR slaví 30. výročí

Společnost BILLA v letošním roce slaví 30 let od svého vstupu na český trh. Za dobu svého působení se stala jedničkou mezi supermarkety a ikonou, která ve svém segmentu po celých třicet let udávala v mnohých oblastech směr. Pro mateřskou skupinu REWE Group, která společnost BILLA vlastní, je Česká republika takzvaným třetím domovským trhem.

Skupina REWE se zaměřuje na optimální rozvoj a růst svých domovských trhů – se zvláštním důrazem na silný rozvoj v České republice jako typického českého supermarketu.

V rámci oslav 30. výročí společnosti dochází k významné změně na pozici generálního ředitele. Novým generálním ředitelem společnosti BILLA ČR se od 1. září 2021 stává Dariusz Tomasz Bator, který doposud vedl BILLA Slovenská republika.

Výrazná digitalizace

Kromě vstupu na online trh společnost bude i nadále pokračovat v plánované expanzi a digitalizaci prodejen. Plánuje rozšiřování sítě samoobslužných pokladen, instalaci elektronických cenovek a zavedení BILLA Scan&Go.

Nové provozní formáty

Pod vedením nového generálního ředitele bude BILLA dále pokračovat v rozšiřování sítě maloformátových prodejen ve městech do 3 000 obyvatel a plánuje i rozšiřování partnerských modelů jako například BILLA stop&shop na čerpacích stanicích Shell.

V oblasti udržitelnosti se společnost BILLA zavazuje, v souladu s cíli mateřské REWE Group, dosáhnout uhlíkové neutrality do konce roku 2040. Skleníkové plyny plánuje řetězec snížit o 30 % do roku 2030.

Zdroj a foto: REWE

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010