Soutěž Hračka roku spouští hlasování pro veřejnost

Ode dneška, tedy od 12. července, se může do hlasování v letošním ročníku soutěže Hračka roku zapojit také veřejnost. Soutěž již 14 let vybírá a oceňuje nejlepší produkty na našem trhu a pomáhá nejen rodičům s volbou hraček pro děti různých věkových skupin. „Pro zdravý vývoj dětí je mimo jiné nezbytné, aby si hrály. Je to předpoklad pro rozvoj jejich poznávacích, sociálních i pohybových dovedností,“ uvádí psycholog, terapeut a pedagog Petr Šobra, jenž letos usedne do poroty a pomůže rozhodnout o vítězích.

Hlasovat pro své favority může od 12. 7. 2021 na internetových stránkách soutěže také veřejnost. Pomůže tím nejen ocenit ty nejlepší hračky pro děti v 6 různých kategoriích, ale současně se zapojí do hry o zajímavé ceny, jako je například dárkový poukaz od společnosti Království hraček Bambule a další.

Hodnocení probíhá na základě šesti kritérií – bezpečnost, design (vzhled a obal), originalita/technická inovace, kvalita použitých materiálů, zábava a vzdělávací/herní hodnota.

Děti přirozeně ze své potřeby nacházejí, s čím si hrát. Hračku si samy utvářejí, nezřídka k tomu potřebují pocit nudy. Proto je důležité děti hračkami nepřesytit a spíš je nechávat, ať utváří hru z toho, co mají k dispozici. Vnímám rozdíl mezi přizpůsobením hraček dětem, aby je mohly používat jako nástroje (např. zmenšený sušák na prádlo nebo sada na vytírání) a nucenou infantilizací (v podobě např. nereálných barev či levných nekvalitních materiálů). Právě tato hlediska je třeba vzít při výběru produktů v potaz,“ zdůrazňuje Petr Šobra. Zaměří se na to také odborná porota, která ze zaslaných vzorků soutěžních hraček vybere spolu s širokou veřejností nejlepší produkty v celkem 6 kategoriích:

  • Baby a předškolní hračky
  • Klučičí hračky
  • Dívčí hračky
  • Outdoor
  • Stolní
  • Vzdělávací a kreativní

Díky rozdělení do jednotlivých kategorií získají rodiče přehled a inspiraci na koupi hraček pro děti různých věkových skupin či zaměření. Současně bude vybrán absolutní vítěz napříč všemi kategoriemi, který získá titul Hračka roku 2021. Soutěž má také dobročinný rozměr, neboť zaslané hračky po jejím skončení poputují k dětem z organizace Radost dětem.

Zdroj a foto: KNOWLIMITS Group

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010