ROSSMANN v rámci sbírky potravin a drogerie daroval více než 1,2 tuny zboží pro potřebné

1268 zobrazení

Drogerie ROSSMANN se čtvrtou listopadovou sobotu opět zapojila do celorepublikové Sbírky potravin. Zákazníci ve všech pobočkách ROSSMANN v České republice měli možnost již počtvrté nakoupit zboží a následně ho věnovat lidem v tíživé finanční situaci prostřednictvím potravinových bank. Díky nakupujícím v prodejnách ROSSMANN se sbírka rozrostla o dalších 1,2 tuny zboží.

I tento rok nás velmi potěšil obrovský zájem zákazníků o tuto dobročinnou akci. Je vidět, že nakupujícím není osud lidí v nouzi lhostejný a rádi podají pomocnou ruku. Zásoby vybraného drogistického zboží a potravin nyní poputují prostřednictvím potravinových bank k matkám samoživitelkám, seniorům či lidem v azylových domech,“ říká Olga Stanley, manažerka komunikace drogerie ROSSMANN.

Charitativní akce proběhla v sobotu 23. listopadu. Zákazníci měli možnost nakoupit hygienické potřeby a další zboží a předat ho do speciálně označených košů na prodejnách. Potravinové banky následně přerozdělí darované zboží do jednotlivých charitativních organizací přímo v regionech. Zákazníci tak mají jistotu, že pomáhají potřebným především ve svém okolí.

Národní potravinou sbírku pořádá Česká federace potravinových bank společně se Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR a dalšími partnery z neziskového sektoru. Letos proběhl sedmý ročník.
Do podzimního kola se zapojilo nejvíce prodejen v dosavadní historii, a to celkem 754. Celkově lidé v letošním ročníku darovali 330 tun potravin a 52 tun drogistického zboží.

Zdroj a foto: ROSSMANN