Nákup pro potravinovou sbírku rychle díky aplikaci, levněji díky slevám a bezpečně navzdory koronaviru

454 zobrazení

Hypermarkety Globus se v sobotu 21. listopadu opět zapojí do podzimní Sbírky potravin. Výběr zboží k darování usnadní letos nově nákupní aplikace Můj Globus, kde jsou poprvé vhodné potraviny i drogerie přehledně vyčleněné. Připravený nákupní seznam pro Sbírku lze snadno stáhnout do aplikace a vybrat z něj položky k nákupu, a ty se při nákupu se Scan&Go ze seznamu rovnou samy odškrtají. Globus speciálně pro tento dobročinný den také zlevní o 20 procent vybrané zboží. Letošní Sbírka potravin se koná za přísných hygienických podmínek, aby si byli zákazníci jisti svou bezpečností.

Protože mají potravinové banky letos velký nedostatek potravin pro potřebné, rozhodl se jim Globus navíc věnovat po jejím skončení Sbírky potravin celý kamion trvanlivých potravin v hodnotě 370 tisíc korun.

Letos se koná Sbírka potravin za mimořádných podmínek. Globus dbá na nejvyšší možná hygienická opatření a zároveň přichází s velice přehlednými pomůckami, jak nákup pro potřebné učinit, aniž by zákazníci museli delší dobu strávit v obchodě. „Přehledně jsme promítli vhodné zboží pro dárcovství do mobilní aplikace tak, aby si je mohli zákazníci přidat do nákupního seznamu. Ten se jednoduše seřadí podle toho, jak je zboží umístěno v hypermarketu. Na ploše jsme označili zboží viditelně logem Sbírky potravin. A vybrané položky pak mohou zákazníci věnovat se slevou 20 procent,“ řekla Lutfia Volfová, tisková mluvčí Globus. Dodala, že na vyšší počet návštěvníků jsou hypermarkety dobře připraveny. Nejen z hlediska zásob mléka, cukru, těstovin, rýže, konzerv, dětské výživy i drogerie, které je k darování preferováno. Důležitá je také hygienická bezpečnost, čištění a dezinfekce často dotýkaných míst probíhá neustále po celou dobu provozu hypermarketů. Navíc rozměr ploch hypermarketů Globus je tak veliký, že dvou i více metrové rozestupy mezi zákazníky lze pohodlně dodržovat.

Hypermarkety Globus jsou jedním z nejdlouhodobějších partnerů sbírky potravin. Za sedm let se podařilo vybrat přes 223 tun zboží, zákazníci hypermarketů Globus jsou v darování tradičně rekordmany. Například zákazníci hypermarketu v Praze Čakovicích již několik let po sobě v rámci obchodů posílají v pravidelných sbírkách nejvíce z celé ČR. „Naše spolupráce s potravinovými bankami nicméně probíhá celoročně, nejen tento den. Z hypermarketů putuje potravinová pomoc do bank na měsíční bázi,“ řekla Lutfia Volfová. Dobré spolupráci svědčí i aktuální rozhodnutí Globusu. „V týdnu po skončení Sbírky potravin věnujeme navíc ještě celý kamion trvanlivých potravin. V této těžké době chceme pomáhat, co nejvíc je to možné,“ uzavřela Lutfia Volfová.

Globus spolu se svými zákazníky pro Národní potravinovou sbírku:

2019: 41,3 tun

2018: 44,5 tun

2017: 40,5 tun

2016: 32 tun

2015: 28 tun

2014: 25 tun

2013: 12 tun

Celkem 223,3 tun

Zdroj a foto: Globus