Lego od Nadačního fondu Albert dělá radost dětem v domovech i nemocnicích

Téměř 73 000 balíčků stavebnic Lego putovalo v posledním měsíci do více než dvou stovek dětských domovů, neziskových organizací a nemocnic po celé České republice. Nadační fond Albert tak kromě jiných aktivit přispívá k rozvoji dětské kreativity a zejména chce děti potěšit. V nemocnicích jim stavebnice pomůže zvládnout těžkou životní situaci, v organizacích pro sociálně ohrožené děti by pak na takové hračky neměli prostředky. Dar má souhrnnou hodnotu 3,5 milionu korun.

Některé děti neměly v životě štěstí, jako jejich vrstevníci, a nežijí v úplných rodinách či nežijí s rodiči vůbec. Právě jim zpestřilo lego konec školního roku a prázdniny. „Dětské domovy a různé neziskové organizace, které pomáhají sociálně ohroženým dětem, dělají maximum pro své svěřence, ale ne vždy si mohou dovolit takové hračky, jako je lego. Proto jsme se rozhodli jim pomoci i touto formou, udělat dětem radost a zároveň i rozvíjet jejich kreativitu,“ vysvětluje Alena Paldusová projektová manažerka Nadačního fondu Albert. Dar směřoval celkem do 201 organizací, ale také do nemocnic. „Náročné situace prožívají také děti v nemocnicích, a právě i lego jim může pomoci je lépe zvládnout. Do jedenácti nemocnic v Čechách i na Moravě proto darujeme přes 18 000 balíčků stavebnic,“ doplňuje.
Dětem ve stovce dětských domovů, šedesátce azylových domů a nízkoprahových center a v dalších neziskových organizacích lego pomáhá rozvíjet fantazii. Vychovatelky jim vymýšlejí hry, kdy jsou balíčky s kostkami odměnou pro vítěze, nebo je odměňovaly za vysvědčení a chválily za každé zlepšení. Některé organizace si nechaly část zásob i na později. „Děti měly z darovaného lega obrovskou radost. Nebylo možné je od něj odtrhnout, skládaly i na lůžku před večerkou. Hotové výtvory už zdobí poličky na pokojích i v klubovně,“ děkovala Renata Doubravová z Dětského domova Litovel.


Vyrovnat se s nemocničním prostředím mají problém i starší, natož malé děti. Těmto malým pacientům jedenácti nemocnic pomůže lego s rozptýlením a zvládnutím náročných chvil. „Lego rozdělíme na naše kliniky a oddělení, které poskytují ambulantní i lůžkovou péči dětským pacientům. Celkem jde o 14 pracovišť. Rozdávat ho budeme jako motivaci a odměnu během léčebného pobytu a také za dobrou spolupráci při vyšetřeních,“ popisuje Ludmila Šimáčková z Fakultní nemocnice v Motole.

Lego může pozitivně působit na dětskou psychiku, stimuluje vývoj dětí, a to zejména jejich psychomotorické schopnosti a také jejich pohled na svět. Díky hře s ním se u dětí rozvíjí kreativita, mohou se identifikovat s různými postavičkami a lépe tak zvládat svou situaci a omezení v důsledku zhoršeného zdravotního stavu,“ doplňuje Ludmila Šimáčková. Lego darovaly Nadačnímu fondu Albert ze své sběratelské kampaně obchody Albert.

Zdroj a foto: Albert Česká republika

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010