Řetězec BILLA zavádí celopapírové sáčky na pečivo

polečnost BILLA pokračuje v realizaci aktivit Plánu B. Nejnovějším krokem je výměna dosavadních jednorázových papírových sáčků na pečivo s plastovou perforací za šetrnější celopapírovou verzi. Nové sáčky jsou 100% recyklovatelné, s minimálním podílem 50 % recyklátu a vyráběné v České republice. Tímto krokem společnost BILLA ušetří ročně dalších více než 18 tun plastu.

Průhledové okno nového celopapírového sáčku je vyrobeno z celulózy, která je poměrně snadno rozložitelná a kompostovatelná. Díky své odbouratenosti se rozkládá rychle a neznečisťuje tak světové ekosystémy. Navíc je voděodolná, pevná, odolná vůči vysokým teplotám, chuťově neutrální, zdravotně nezávadná a certifikovaná k použití v potravinářství.

Udržitelný původ celopapírových sáčků na pečivo dokládá také certifikace FSC, neboli znak šetrného lesního hospodářství. Sáčky BILLA se vyrábí v Čechách na Šumpersku, uhlíková stopa je tak minimální. Tímto krokem společnost BILLA ročně ušetří více než 18 tun plastu, které se musely v minulosti vynakládat na výrobu sáčků s plastovou perforací a končily ve valné většině případů ve spalovnách nebo na skládkách, kde znečišťovaly životní prostředí a rozkládaly se dalších 20 let.

Zavedením celopapírových sáčků na pečivo snižujeme množství plastu používaného při výrobě obalových a odnosných materiálů a zároveň usnadňujeme našim zákazníkům i samotné třídění. Kombinované materiály jsou vždy problematičtější. Přijde-li ekologicky smýšlející zákazník do styku s tímto typem obalu, je nejjednodušší zjistit, zda jsou dvě či více druhů materiálů od sebe ručně oddělitelných. U stávajících sáčků na pečivo je při troše snahy fólie od papírového těla oddělitelná, ale takovou práci si s roztříděním obalu dá pouze minimum zákazníků. Proto jsme se rozhodli tento krok přeskočit a nově tak mohou zákazníci naše nové sáčky na pečivo vhodit bez obav do kontejneru na papír, jelikož průhledové okno je vyrobeno z celulózy. Sáček nově také obsahuje 50 % recyklovaného papíru a má udržitelnou certifikaci o odpovědném lesním hospodářství, ze kterého pochází materiál na jeho výrobu,“ uvádí Ivan Holub, koordinátor udržitelného rozvoje BILLA ČR.

Testovacím provozem procházely nové sáčky na některých prodejnách už během června. Ve všech prodejnách jsou k dispozici od začátku července. Zákazníci budou mít na výběr ze tří velikostí včetně verze na bagetu.

Zdroj a foto: REWE

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři