Když hranolky pomáhají

Pátek 8. října patřil hranolkům, právě na tento den totiž připadal takzvaný McHappy Day. Každoroční charitativní projekt na podporu Nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda zaznamenal letos rekordní úspěch, na konto fondu bude připsáno 2 198 321 Kč, které podpoří rodiny vážně a dlouhodobě nemocných dětí.

Projekt má u nás i ve světě dlouholetou tradici a jeho princip je jednoduchý. Jeden konkrétní den je věnováno 50 % tržby z prodeje hranolků ve všech restauracích sítě McDonald’s na dobročinné účely. „Projekt McHappy Day je mezi našimi zákazníky velmi oblíbený, což dokazují stále rostoucí tržby, a tedy i částky, které nakonec putují na konto nadačního fondu. Každá koruna na podporu rodin v nelehké životní situaci je důležitá a počítá se. Jsme hrdí na to, že jsme dlouholetým partnerem a podporovatelem nadačního fondu a spolu s našimi franšízanty, kterým patří obrovský dík, mu můžeme pomáhat,“ říká Jitka Pajurková, ředitelka komunikace a PR McDonald’s ČR a SK.

Na konto nadačního fondu bude letos připsáno 2 198 231 Kč. „Jsme nadšení, že jsme letos pokořili hranici 2 milionů korun. Díky zákazníkům jsme oproti loňskému roku vybrali přesně o 582 732 Kč víc, což je skvělá zpráva a krásný výsledek.  Hlavní dík pak patří franšízantům McDonald‘s, kteří se ve prospěch našeho nadačního fondu vzdali poloviny tržby z prodeje hranolků a věnovali jí na konto DRMcD,“ říká Ivana Pešatová, výkonná ředitelka Nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda. Finance poslouží pro vybavení interiéru Domu Ronalda McDonalda, který nyní nadační fond staví v areálu Fakultní nemocnice Motol. Ten poskytne útočiště, zázemí i pohodlí rodinám zde hospitalizovaných dlouhodobě a vážně nemocných dětí. K dispozici bude až jednadvaceti rodinám a nabídne jim místo pro odpočinek i nabrání sil v nelehké životní situaci.

Zdroj a foto: McDonald’s

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010