Kaufland rozšiřuje sortiment květin o fairtradové růže

Jednou z priorit obchodního řetězce Kaufland je vedle kvalitních služeb také sociální zodpovědnost a důraz na trvalou udržitelnost a ekologii. V rámci toho začne ve středu 15. července ve všech svých prodejnách nabízet fairtradové růže. „Považujeme za důležité nabídnout našim zákazníkům možnost zakoupit si květiny, které byly vypěstovány v souladu s dodržováním lidských práv, zajištěním důstojných existenčních podmínek zemědělským producentům v rozvojových zemích i ochranou životního prostředí,“ vysvětluje Renata Maierl, tisková mluvčí řetězce.      

Růže, které budou zákazníkům Kauflandu k dispozici celoročně, pocházejí z plantáží v Keni. Jejich původ i způsob pěstování a sklízení dokládají certifikáty mezinárodních organizací garantujících morální přístup v oblasti práce, lidských práv i životního prostředí. Součástí standardů certifikace fairtrade je například zajištění spravedlivé ceny, důstojných pracovních a sociálních podmínek, dlouhodobých obchodních vztahů, zákaz dětské práce či ochrana přírody.

Růže dovezené z Keni navíc navzdory letecké přepravě zanechávají sedmkrát nižší uhlíkovou stopu než ty vypěstované v Evropě. Důvodem je optimální klima východoafrického pobřeží umožňující celoroční sklizeň bez použití vyhřívaných skleníků, které jsou potřebné pro pěstování evropských květin. Růže z Keni jsou dalším rozšířením řady výrobků fairtrade, které Kaufland nabízí. Prestižním certifikátem se pyšní již čokoláda, sušenky a kakao. „Moc nás těší, že se sortiment fairtrade v našich prodejnách rozrůstá a naši zákazníci o něj mají velký zájem,“ dodává Renata Maierl.   

Zdroj a foto: Kaufland Česká republika

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010