Již v pondělí se otevře zákazníkům prodejna nové generace Lidl v Ostravě

732 zobrazení

V pondělí 17. srpna 2020 otevírá společnost Lidl novou prodejnu na ulici Jugoslávské v Ostravě. Zákazníci tak zhruba po půl roce mohou opět nakoupit naše produkty, a to v prodejně nové generace, která vznikla na místě původní. Návštěvníci se mohou těšit nejen na větší a modernější prostory, díky kterým bude nakupování zásadně komfortnější, ale také na velké úseky vždy čerstvého ovoce a zeleniny, masa, uzenin, mléčných výrobků a pečiva.

Nová prodejna se oproti původní liší na první pohled architektonickým pojetím, nově uspořádaným vstupním zádveřím i vzdušným a velkoryse pojatým vnitřním prostorem. Novinku představují také široké uličky a velký odkládací prostor u pokladen. Příjemný pocit z nákupu pak umocní zvolené barvy a dřevěné prvky sjednocené v dekoru světlého dubu. Součástí prodejny je také pekárna, přičemž větší výběr než doposud naleznou zákazníci i v případě čerstvých potravin.

Při stavbě našich nových prodejen se soustředíme především na zákazníky, kterým chceme nabídnout komfortnější nakupování od začátku až do konce jejich návštěvy. Samozřejmostí je i WIFI připojení zdarma či možnost zakoupení kávy v našem automatu. Myslíme však také nezaměstnance, kterým nový koncept přinese kromě optimalizovaného uspořádání skladových ploch i dostatečné zázemí,” dodala tisková mluvčí společnosti Lidl Iveta Barabášová.

Velké parkoviště u prodejny nabídne parkovací místa o šířce 2,70 m, což je o 20 cm více než standardní parkovací stání. Několik z nich je speciálně vyčleněno pro rodiny s dětmi. Díky závorovému systému navíc zákazníci bez problému zaparkují v kteroukoli hodinu.

Prodejna bude otevřena denně od 7 do 21 hodin, v neděli pak od 8 do 21 hodin. První den otevření je navíc spojen s podporou Mateřské školy Za Školou. V pondělí ji podpoří všichni zákazníci, kteří nakoupí za více než 300 Kč. Společnost Lidl totiž daruje MŠ z každého nákupu nad 300 Kč uskutečněného v tento den částku 50 Kč. Za vybrané peníze nakoupí školka didaktické pomůcky pro děti.

Zásadním aspektem nové budovy je také její šetrnost k životnímu prostředí. Prodejna využívá úsporné a zároveň příjemné LED osvětlení. Oproti původní má i lepší tepelně izolační vlastnosti a používá ekologické chladicí technologií. To vše se projeví v nízké energetické náročnosti prodejny.

Zdroj a foto: Lidl