Jak efektivně na mediální kampaň? Tip. Č. 16: „OZRO“ – organické začlenění reklamy do okolí

Porotce naší soutěže P.O.P. STAR, media coach Petr Majerik, který se zabývá problematikou plánování a nákupu médií a externě ji také vyučuje na Vysoké škole kreativní komunikace (VŠKK), začal nedávno na svém blogu www.media-coach.cz publikovat zajímavé tipy na téma „Jak efektivně na mediální kampaň“.

Redakce Místa prodeje se s ním domluvila na zveřejňování části těchto příspěvků, které budou mít vztah k reklamě v místě prodeje, nebo ke kampaním řetězců a jejich dodavatelů.

Jak efektivně na mediální kampaň? Tip. Č. 16: „OZRO“ – organické začlenění reklamy do okolí

Na nákup médií obvykle směřuje největší část marketingových rozpočtů reklamních zadavatelů. Kromě optimalizace zásahu a frekvence u naší cílové skupiny nám jde i o dosažení co nejlepšího poměru ceny a výkonu. K tomu nám kromě precizní strategie mohou pomoci i chytré nápady. Někdy i drobnost dokáže přinést přidanou hodnotu navíc v řádu mnoha procent.

Tak jako se ve filmech a TV pořadech pracuje s Product Placementem (PP), neboli organickým začleněním produktu do děje (OZPD), můžeme něco obdobného zrealizovat i v oblasti venkovní reklamy. A nazvat to můžeme třeba jako OZRO – organické začlenění reklamy do okolí.Mám na mysli důmyslné využití okolí naší reklamy, které spoluvytváří kýžený komunikační efekt.

Příklady:

Může se jednat třeba o billboard s reklamou na mléko, kdy motiv s pasoucí se kravičkou umístíme na místa, mající v pozadí louku.

Nebo plochu propagující zahradnické služby můžeme nechat částečně porůst psím vínem, opět na vhodném místě plném zeleně.

Další možnost mě napadla v rámci hodnocení reklamních realizací soutěže P.O.P. STAR za měsíc červenec 2022. Na vítězné realizaci společnosti Gillette mě upoutal hasící přístroj, který jako by evokoval situaci, kdy z něj stříká pěna na pod ním umístěnou žiletku. Samozřejmě že se v tomto případě jedná o shodu okolností, ale určitě by se nějaké cílené využití tohoto hasícího přístroje našlo…

Foto využito s laskavým svolením portálu www.mistoprodeje.cz; koláž Barbora Majeriková

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010