Globus se mění v největší papírnictví ve městech

848 zobrazení

Každý rok v srpnu a září se hypermarkety Globus mění na největší papírnictví ve svém okolí. Letos obsahuje nabídka určená školákům přes tisícovku produktů. Globus dává důraz na certifikované zboží i na nové materiály, které jsou ekologičtější i odolnější.

„V nabídce nebude chybět výbava s trendy dětskými motivy, anebo letos poprvé i kreativní set obsahující pratelnou roušku s fixami na textil. To a vše ostatní najdou zákazníci také v nabídce naší mobilní aplikace, kde si lze pohodlně udělat nákupní seznam, aby rodiče na nic z nutného vybavení nezapomněli,“ říká Lutfia Volfová, tisková mluvčí společnosti Globus. Tyto hypermarkety letos spolupracují s Helenou Korfovou, učitelkou prvního stupně základní školy, která i sestavila seznamy a rady pro rodiče, co do školy je a není potřeba.

Letošní nákupy školních pomůcek začínají na přelomu července a srpna, a vrcholí pak na začátku září, kdy rodiče nakupují už drobnosti, jako jsou sešity. Velkými nákupy se ale zabývají právě nyní. Letošní rok se nese v ještě větším důrazu na recyklované, nové materiály a produkty vyrobené technologiemi, které zaručují větší odolnost výrobků, pohodlí a zdraví dítěte. Aktovky, obuv a další produkty musí být v tomto hypermarketu certifikované, zároveň atraktivní. „Letošní školní rok budou trendy holografické povrchy, pastelové barvy a tematické motivy. Například NASA pro kluky a jednorožci pro holčičky. V nabídce máme ale také spoustu nadčasových témat oblíbených u dětí, jako jsou auta, fotbal, dinosauři, vesmír, zvířátka v novém atraktivním zpracování,“ říká Lutfia Volfová, tisková mluvčí Globusu.

EKO

Zaměření na ekologickou udržitelnost je citelná, zákazník si v Globusu může vybrat „EKO sešity“, batohy nebo obuv z recyklovaných materiálů, EKO boxy na svačiny, lahvičky na nápoje, deštníky a další. „Máme velký výběr výbavy pro děti od první třídy, letos také rozšiřujeme sortiment pro studenty středních a vysokých škol. Jen v oddělení papírnictví máme přes tisícovku druhů zboží,“ dodává Lutfia Volfová.

Speciální pomůcky

S přibývajícími potížemi se správnou výslovností u dětí v Globusu zdomácněla nabídka logopedických knih a procvičovacích sešitů. „Je o ně nebývalý zájem a sortiment jsme tak zařadili do stálé nabídky napříč rokem. Stejně tak pera pro praváky, leváky a trojboké pastelky,“ říká Lutfia Volfová.

Bezpečnost

Rok 2020 připsal na nákupní seznam školních potřeb několik položek. „Vzhledem k existenci Covid 19 je potřeba počítat s nákupem roušek. Mít alespoň dvě pratelné, nebo vícero jednorázových, igelitové sáčky na jejich hygienické ukládání,“ radí Helena Korfová, učitelka prvního stupně základní školy. Vývoji situace se přizpůsobují i obchodníci. „Posílili jsme i tento sortiment. Vedle certifikované a ekologické výbavy jsme připraveni na silný zájem o roušky nebo dezinfekční gely“ uzavřela Lutfia Volfová.

Tip: K nákupu s vyšším počtem položek můžete využít mobilní aplikaci Můj Globus. Můžete jej sdílet s rodinou, každý přidat, co potřebujete. Položky se pak v aplikaci při vstupu do hypermarketu seskupí dle druhu sortimentu, aby váš nákup byl co nejrychlejší. Jelikož se sám při nakupování umí odškrtávat, na nic ze seznamu potřeb nezapomenete.

Zdroj a foto: Globus