DOMÁCÍ VÝROBCE EKO DROGERIE TIERRA VERDE MĚNÍ MAJITELSKOU SESTAVU

260 zobrazení

Ve společnosti TIERRA VERDE, která je významným česko-slovenským výrobcem eko drogerie, eko kosmetiky a produktů pro ekologickou domácnost, dochází ke změně v sestavě majitelů. Novými spolumajiteli se stávají manželé Zuzana a Jannis Samarasovi. Menšinový podíl současně získává Jan Čillík, dlouholetý člen rodiny TIERRA VERDE a v současné době její CEO zodpovědný za provozní část firmy. Původní spolumajitelé Martin Dokoupil a Tibor Schätzel zůstávají i nadále společníky a stejně jako Samarasovi vlastní přibližně třetinový podíl.

Do společnosti se nově rozhodli vstoupit manželé Zuzana a Jannis Samarasovi. Hlavní podnikatelskou aktivitou Jannise Samarase je společnost Kofola, do jejíž struktury patří i síť freshbarů a salaterií UGO nebo tradiční český výrobce bylinných čajů a směsí z léčivých rostlin LEROS. Jsem rád, že jsme s mojí ženou dostali příležitost spolupodílet se na příběhu Tierry. Je to skvělá firma s velmi dobrým týmem a krásnými výrobky. Kéž by více firem mělo podobnou filosofii a cíle. Jsou pro mne inspirací. Ekologie, udržitelnost a cirkulární ekonomika jsou témata, která řeším každý den, ale poprvé mám šanci zažít firmu, která má ve svém DNA tyto hodnoty od samého prvopočátku.” říká Jannis Samaras, nový spoluvlastník společnosti TIERRA VERDE.

Vstup manželů Samarasových do společnosti nemá za cíl změnit fungování směrem dovnitř ani navenek, za komerční část bude nadále zodpovědný Rostislav Brzobohatý a za provoz Jan Čillík. Všichni vlastníci se domluvili na pokračování v cestě, která je nastavená. „Výrobky Tierry jsou mi blízké. Je to pár let, co si mě získaly. Było to v období, kdy mne začalo hodně zajímat, co si dávám na kůži nebo čím čistím domácnost a co následně po úklidu vyleju do přírody. Docela se mi v životě daří dát na svůj pocit. A dobrý pocit z používání těchto výrobků je pro mne důležitý. Proto mám radost, že můžu svými postoji a myšlenkami přispět k rozvoji a rozkvětu této firmy. popisuje Zuzana Samara.

Současný spolumajitel firmy Martin Dokoupil ke změně ve struktuře majitelů dodává: „Jsem rád, že ve chvíli, kdy jsme řešili majitelskou strukturu, se ozvali právě Zuzka s Jannisem. Mimo jiné naši dlouholetí zákazníci a fanoušci produktů Tierra Verde. Jsou to lidé, kteří nejen sdílí, ale také žijí naše hodnoty. Těším se, že budeme mít nově k dispozici nejen Jannisovy podnikatelské zkušenosti, ale také Zuzčinu moudrost a kreativitu. Pro Tierra Verde je klíčové, že příchodem Zuzky, Jannise a Honzy, máme na palubě majitelů skupinu pěti lidí, kteří mají různou životní zkušenost, talenty i temperament a současně sdílí hodnoty a cíl.“  

Společnost TIERRA VERDE byla založená roku 2008, kdy začala s prodejem mýdlových ořechů na praní. Od té doby rozšiřuje každoročně své portfolio a dnes z eko drogerie nabízí produkty jak na praní, úklid, tak i na nádobí. Minulý rok vstoupila na kosmetický trh s novou řadou šamponů, mýdel a sprchových gelů. V sortimentu najdeme produkty i pro zero-waste domácnost, v sortimentu nechybí produkty z recyklovaných materiálů. V roce 2017 společnost uvedla na trh koncept bezobalových stáčíren, které jsou nyní pro zákazníky dostupné na více než 300 místech v České republice i na Slovensku. Jako první česko-slovenský výrobce drogerie získala mezinárodní certifikát Ecogarantie. 

V současné době pracuje ve společnosti TIERRA VERDE 70 lidí a její obrat za rok 2020 dosáhl 100 mil. Kč. 

 Posláním společnosti TIERRA VERDE je znovu objevovat, vyvíjet, vyrábět a nabízet produkty denní potřeby s co nejmenším negativním dopadem na zdraví lidí a životní prostředí.

Zdroj a foto: TIERRA VERDE