BILLA opět podpořila Nadační fond HC Sparta

156 zobrazení

Společnost BILLA je každoročně největším donátorem Nadačního fondu HC Sparta Praha. Na sparťanskou mládež přispěla v letošní sezóně částkou 350 000 Kč. Za pětiletou dobu úspěšné spolupráce věnovala BILLA na konto Nadačního fondu HC Sparta již částku 1 500 000 korun.

Nadační fond HC Sparta Praha podporuje sparťanskou mládež, což je i jeden z hlavních pilířů naší vzájemné spolupráce se Spartou,“ uvedl generální ředitel BILLA spol. s r. o. Jaroslaw Szczypka. „Aktuální koronavirová situace sice dětskému sportu příliš nenahrává, nicméně my věříme, že minimálně další sezóna začne již bez restrikcí a děti se tak budou moci navrátit ke svému oblíbenému sportu,“ dodal Jaroslaw Szczypka.

Náš Nadační fond se snažíme neustále rozvíjet a pomáhat nejen mladým hráčům ze sociálně slabších rodin, ale také onkologicky nemocným dětem ve Fakultní nemocnici Motol a dětem v dětských domovech. Bez finanční podpory společnosti BILLA bychom rozhodně nemohli pomáhat v takové míře. Za další vysoký příspěvek na dobrou věc BILLE moc děkujeme,“ uvedl předseda správní rady Nadačního fondu Vít Šubert.

Společnost BILLA, generální partner hokejové Sparty od roku 2016, se dlouhodobě podílí na aktivitách prospěšných společnosti a prostředí, ve kterém žijeme. Každoročně je činná také v projektu Sparťanská krev, kterého se minulý rok bohužel nemohla kvůli pandemii koronaviru aktivně zúčastnit. Ač se v BILLE odběry nekonaly, společnost BILLA ve svých aktivitách nezahálela a cestu, jak být prospěšná, si našla. Od začátku koronavirové nákazy BILLA podpořila desítky pracovníků v první linii, když darovala zdravotníkům v několika nemocnicích v České republice celkem 17 tun ovoce. Generální partner sparťanských hokejistů se rovněž pravidelně zapojuje do celonárodní Sbírky potravin. Epidemie totiž způsobila výrazný nárůst počtu lidí, kteří se ocitli v tíživé situaci. Pro potřebné BILLA v uplynulém roce vybrala rekordních 440 tun zboží.

Nadační fond HC Sparta Praha kromě podpory vlastních hráčů pomáhal v nedávné době například čističkou vzduchu pro onkologicky nemocného sedmnáctiletého Štěpána. Radost udělal také dětem z pěti dětských domovů, kterým věnoval značkové tréninkové oblečení.

Zdroj a foto: REWE