DATART posiluje vlastní dopravu a chystá se na vánoční nápor

Český elektro prodejce rozšířil svůj vozový park pro rozvoz zboží. Chystá se na vánoční sezónu a reaguje na stále rostoucí poptávku po komfortní dopravě prodejce ze strany zákazníků, ta se meziročně zvýšila o 34 procent.

Doplnili jsme naši flotilu o devět dodávek se skříňovou nástavbou v Česku a pět stejných vozů na Slovensku, abychom s blížícím se vánočním náporem i nadále zajistili stejnou dostupnost a míru kvality služby. Současně tím obnovujeme vozový park vozy vyšší generace, které jsou komfortnější pro naši posádku,“ říká František Hrabánek, manažer dopravy Datart a dodává, že dodávkové nástavby museli zvýšit o zhruba 30 cm s ohledem na nové vyšší lednice jednoho výrobce. Datart dnes disponuje sedmnácti depy s 65 dodávkami v Česku a na Slovensku.

Počet zákazníků, kteří pro doručení zboží domů využívají naši vlastní dopravu každým rokem přibývá. V letošním roce se, v porovnání s předchozím rokem, poptávka zvýšila o 34 procent. Obliba této služby je mezi zákazníky daná především komplexností nabídky služby, lidé v rámci ní využívají možnosti vynesení zboží až do bytu, kontroly a instalace výrobku, odvozu obalového materiálu a starého vysloužilého spotřebiče. „Provoz vlastní dopravy se nám osvědčuje, naše řidiče pravidelně školíme a celkový dohled nám umožňuje mít kontrolu nad kvalitou nabízených služeb,“ říká František Hrabánek a dodává, že posádka je vybavená dezinfekcí, rouškami a dodržuje přísná hygienická opatření.

Poptávka po doručení zboží na adresu každoročně roste, letos je její růst způsobený také pandemickou situací. „Zboží objednané v e-shopu si každý rok stále víc lidí nejraději vyzvedává osobně v prodejnách. Nicméně letošní rok je ovlivněný pandemickou situací, která měla mimo jiné vliv i způsob doručení. V době přísných restrikcí a obav lidí z nákazy pochopitelně několikanásobně stoupla poptávka po doručení na adresu přepravními společnostmi nebo naší dopravou,“ dodává František Hrabánek.

Zdroj a foto: DATART